Wpis z mikrobloga

Ktoś podpowie albo podrzuci tutorial jak zrobić takie coś w Photoshopie lub Paint Shop Pro? Próbowałem znaleźć, ale nawet nie wiem jak to wpisać w google.

1. Mam zdjęcie kokardy zrobionej z jakiegoś materiału, tło przezroczyste/białe.
2. Mam skany 800 innych materiałów z których zrobiona może byc ta kokarda, ale nie chcę robić tylu kokard a następnie ich zdjęć bo to ze 2 miesiące pracy
3. Zdjąć materiał 1 z kokardy tak by został jej kształt i cienie (materiał jest jednolity, bez wzorów, ma lekką chropowatą fakturę)
4. Nałożyć na taką szalbonową kokardę resztę materiałów by mieć 800 tych kokard z różnych materiałów

Zdaje sobie sprawę, że nie będzie to wyglądać idealnie i super naturalnie, ale widze, że niektóre serwisy tak robią i wygląda to dobrze i zaoszczędza kupe czasu i pieniędzy.

#grafika #photoshop #fotografia #grafikakomputerowa
  • 6
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Syn_Tracza: co prawda w Gimpie ale przez mapowanie wypukłości by takie coś zrobił. Najpierw zaznaczenie samej kokardy, potem odwrócenie zaznaczenia, następnie na grafice że skanem mapowanie obrazkiem kokardy, i usunięcie zaznaczonego obszaru. Jest do Gimpa plugin coś a la batch process ( nie pamiętam nazwy) i wtedy w nim można by takie coś hurtowo zrobić.
@Syn_Tracza: W photoshp.
Jeśli kokarda jest biała to:

1. dajesz materiał na warstwę wyżej
2. za pomocą alt robisz z niej warstwę dopasowania do zdjęcia kokardy
3. dajesz tryb mieszania albo ściemnianie albo ciemniej albo pomnóż- zalezy co będzie wyglądać lepiej

Jeśli kokarda jest ciemna to:
1. dajesz materiał na warstwę wyżej
2. za pomocą alt robisz z niej warstwę dopasowania do zdjęcia kokardy
3. dajesz tryb mieszania jaśniej, ekran itp.