Wpis z mikrobloga

#elektroda #elektrodacontent #elektronika
Co jest z typami zajmującymi się na co dzień elektroniką? W sensie dlaczego oni gardzą "amatorami", którzy próbują coś samemu zrobić? To jest ból dupy, że nie daję im zarobić tylko samemu coś działam? Dołączyłem dzisiaj do grupy facebookowej z pytaniami odnośnie podłączenia monitoringu po kablu i adresacji kamerek, która samowolnie mi się zmieniała mimo wyłączenia DHCP to znalazło się kilku takich, którzy lizali się wzajemnie po jajkach zamiast doradzić zbesztali od amatora i odsyłali do książek odnośnie sieci, protokołów itp. Nie dotyczyło to tylko mnie ale i wielu innych postów, w których ludzie pytali o często proste rzeczy, ale które mogą być niejasne dla kogoś kto się tym nie zajmuje. Dla mnie to abstrakcja bo jak od kilku lat zajmuję się programowaniem, tak nie spotkałem się jeszcze w tej branży z sytuacją, że ktoś kogoś o coś zapytał i został zbesztany za niewiedzę..
  • 8
  • Odpowiedz
Co jest z typami zajmującymi się na co dzień elektroniką?


@Dominias: Generalnie jest w tej branży masa dziwaków, podobnie jak w IT.

Co do drugiej części, to tak zwykle zachowują się osoby o niskiej samoocenie, które zdobyły jakąś podstawową wiedzę w danej dziedzinie i tylko na niej zarabiają. Nie rozwijają się i przez strach, że ktoś im odbierze chleb pozorują na ekspertów w internecie i ukrywają tę swoją "tajemną wiedzę" przed
  • Odpowiedz
Co jest z typami zajmującymi się na co dzień elektroniką?

W sensie dlaczego oni gardzą "amatorami", którzy próbują coś samemu zrobić?

To samo dotyczy każdej "branży" - podobnie chyba patrzy na amatora-grzebacza mechanik samochodowy, hydraulik czy lekarz na "zdrowotne mądrości z fejsbuka"...

To jest ból dupy, że nie daję im zarobić tylko samemu coś działam?

Nie, raczej sądze że to takie coś, jak mają rodzice względem swoich dzieci "jak patrzę jak się
  • Odpowiedz
@Dominias: Ja wylutowałem moduł wifi i... MAC address ustawił się na same zera - tak, że nie może zostać przypisana do IP z zewnątrz :/ - więc DHCP nadaje tak, jak mu wygodnie. Muszę wlutować na nowo a nie chce mi się jej ściągać z dachu.
  • Odpowiedz