Wpis z mikrobloga

Witam drogie mireczki, Mama lat 52 od tygodnia w domu na kwarantannie z covidem na początku gorączka po tygodniu ma problemy z oddychaniem. Ktoś ma wiedzę jaka może być prognoza w tym przypadku? Myślałem że będzie lepiej bo gorączka spadała ale właśnie jest problem z oddychaniem :(
#koronawirus #covid19 #polska #medycyna
  • 11
  • Odpowiedz
@megawatt: W sensie raczej mi zalezy na tym czy ma ktoś jakieś dane jak wygląda statystycznie to co się dzieje z osobą która jest w tym połozeniu co Mama. Na chwilę obecną Karetka po nią jedzie.
  • Odpowiedz
W sensie raczej mi zalezy na tym czy ma ktoś jakieś dane jak wygląda statystycznie to co się dzieje z osobą która jest w tym połozeniu co Mama


@LeCoulte: statystycznie to my nic nie wiemy, jest takie spektrum przypadków że głowa mała

osoba w badaniu fizykalnym praktycznie zdrowa, saturacja na poziomie dna, w badaniu RTG/CT praktyczny brak płuc i w zasadzie wymagany respirator
osoba chora, z ciężkimi objawami, saturacja dobra, zmiany w RTG/CT umiarkowane,
  • Odpowiedz
patrząc po statystykach to o ile nie jest mocno otyła to będzie dobrze. problemy zaczynają się przy chorobach współistniejących i powyżej 64 roku życia.
  • Odpowiedz
@sailer: @megawatt: @newTween: @ks2m: @klepie-biede: no nic w obecnej sytuacji w której nie ma jakiejkolwiek pewnej zależności albo sytuacji w których wiadomo co trzeba robić pozostaje trzymać kciuki za Mamę i jakąkolwiek inną osobę i za was oby dobrze minęło i oby nie zaraziło dziękuję mireczki za odpowiedzi
  • Odpowiedz