Wpis z mikrobloga

UWAGA!
Zesrałem się, będzie ból dupy i przydługie smędzenie. Trochę na Makułę ale też trochę na czatek.

Jakiś czas temu na r/livestreamfail ładnie podsumowali że czat jest odbiciem stremera. XQC ma przygłupich debili, Forsen ma super mega dank dziwaków, Moonmoon meme-edgelordów,itd. Ale nawet im, w sensie ich czatom zdarzają się ludzkie odruchy. Pamiętam jak wyzywali xqc kiedy skipował wszystko w Wiedźminie. Dlatego wam się dziwie czatkowi że was to bawi, w sensie te gigantyczne uprzedzenia do wszystkiego czego się da. Mnie też bawiło jak jedzie po grach ale przypominam że on ogrywał indie kupy w wiecznej alfie albo gówno gierki od jakości playwaya, do dziś pamiętam legendarny materiał z Omsi który był #!$%@? arcydziełem.

A teraz cztam o jękach i spazmach i podnieceniu jak Makule włączył się tryb 15 letniego edgelorda z kijem w dupie i wam to się podoba mimo iż większość z was w głębi duszy dobrze wie że on SKRAJNIE przesadza.

#!$%@? tam nawet z tym Cyberpunkiem, cofnijmy się w czacie i spójrzmy na:

- Sekiro (tu chyba słyszałem jego najostrzejszy #!$%@?) - 5000 zastrzeżeń, ciąga krytyka czego tylko się da. Kamera, małpa, głupi Chińczycy, input lag. MC - 88/100
- Detroit - beka ze wszystkiego bo nie lubi Cage'a, okej Beyond było bardzo słabo napisane ale Fahrenheit i Heavy Rain było spoko. Przykład co do gameplayu- trzeba było przebrać dziewczynkę - śmiał się jak #!$%@?, szydził że wszystkiego, a czatek mu wtórował, no bo wiecie, pedofilia, gołe dzieci, RUCHAŃSKO, itd MC - 80/100
- Wiedźmin 3 - chyba nie muszą tutaj nic dodawać. Nie zliczę ile razy dostałem bana. MC - 93/100
- Horizon: Zero Dawn- Wyrobił sobie opinię po dosłownie JEDNYM queście "My som wyrzutki, prawie bezbronni, oni nas bili i okradali". HEHEHE KTO TO PISAŁ. A fabuła główna, gameplay? A #!$%@? z nią, ten jeden poboczny dialog wyrobił jego opinię. MC - 89/100
- Death Stranding - Przed rozpoczęciem ustalił sobie że fabuła w DS to gówno i przez całą grę stał na rzęsach aby tak było. A co do gry to: mmm, motorek. Jakiś czas temu na TT wyśmiewał się z Kojimizmów i myślał że go ludzie poprą a tu dupa, kilka osób mu napisało że straszne bzdury gada. MC - 86/100

Dygresja - Jakiś czas temu na Polsat Games Zooltar rozmawiał z M. Walkiewiczem z filmwebu i temat zszedł na DS, Tadeo zadał prowokacyjne pytanie i dalej poszło. Nie chodzi mi o to kto ma rację bo oboje mają przeciwstawną opinię ale o to że jest przepaść w dyskusji. Usłyszał inna całkiem skrajną opinię do swojej bo Humanista także bardzo jechał po Kojimie, a Walkiewiczowi się podobało (dał 9 na filmwebie tak btw) a mimo to jakoś tam elaborował bo rozumiał o czym jest gra więc ma o czym mówić MIMO ŻE Humanista baaaardzo starał się go sprowokować, natomiast Wonziu... Wozniu jak usłyszy inną opinię no to zamknij mordę czyli ban, a fabuły nie tyle że nie zrozumiał co nie chciał zrozumieć i się zapierał przed zrozumieniem

Co ww. gry mają wspólnego?
- Wg. Woznia są #!$%@?/nudne/źle_napisane/zabugowne/drewniane.
- Natomiast według reszty świata są to gry z przedziału 80-93 czyli od "bardzo dobre" do "wybitne". Z czego W3 i Sekiro to GOTY.

Cały metacritic się myli, wszyscy ludzie się mylą, gol się myli, Quaz, Archon i neckbeard z afro z tvgry się mylą. Ta gra to gówno a ty jesteś głupi. Ale czekaj, a może ja jestem #!$%@? uprzedzony, ale nie! Makule taka lampka się nie zapala.

I błagam nie piszcie mi że "to #!$%@? nie oglądaj". Właśnie rzecz w tym że ja chcę oglądać... ale się nie da.

I jeżeli doczytałeś do tego miejsca to chcę powiedzieć ten mój cały wysryw to paradoksalnie nie jest #!$%@? się do Wonzia tylko gigantyczne zdziwienie że Makuła znowu bezpodstawnie na coś pluje a wam się to podoba. Wtf ludzie.


#wonziu

Co sądzicie o Detroit. Czatek pluł, Wonziu też, ale emocje już opadły.

  • Spoko gierka 26.2% (33)
  • Średniak 33.3% (42)
  • Kupsztal 40.5% (51)

Oddanych głosów: 126

  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NightBosman Najśmieszniejsze jest to, że jeśli chodzi o Sekiro to podczas gry mocno na tę grę gadał, ale jak po jakimś czasie wrócił to już mega wychwalał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NightBosman: Wysryw. To ze Wonziu krytykuje problemy w danej grze nie znaczy ze gra nie jest dobra. Przeciez w nie gra dalej i konczy. Styl grania Wonzia jest inny wiec i inne rzeczy go dotykaja i wkurzaja niz reszte nudnych recenzentow.
  • Odpowiedz
@NightBosman: Ziom, chyba faktycznie powinieneś przestać oglądać te streamy, skoro bierzesz wszystko na serio. To jest społeczność śmieszków i trolli, a Maciek jest największym. To, że śmiejemy się z jakiegoś tytułu, to nie znaczy, że jest zły.

Przykładowo, u Dżeja oglądaliśmy DS "na poważnie", tłumaczył nam wszystkie kojimowe zabiegi, nawiązania i metafory, opowiadał o MGSach i było fajnie. U Wonzia wiadomo jak było - memy, śmieszki i "Pegega :megaphone: JESTEM
  • Odpowiedz
@NightBosman: bierzesz wszystko co mówi #wonziu na poważnie? Serio? Nie oglądałeś nigdy muppet show, nie wiesz co to loża szyderców? To nie arhn, żeby oczekiwać obiektywnej recenzji, tu ludzie przychodzą żeby się trochę pośmiać.
  • Odpowiedz
@NightBosman Ja tam nie patrzę jakie Maciej ma odczucia, bo w tej kwestii nieczęsto się zgadzamy, ale jak gra znosi jego gejming ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przede wszystkim trzeba podchodzić do strimów z dużym dystansem, bo sam Wonziu czasem co innego mówi podczas rozgrywki, a co innego po czasie, na jakichś podcastach itd.

A co do Detroit, to pomijając gameplay, bo tej jest typowo kejdżowy, jeśli Wonzer
  • Odpowiedz
Wonziu ma racje w 99% przypadków. Wszystkie gry które są wychwalane przez środowisko pseudodziennikarzy to absolutne gówno bo standardy są żadne. DS, HZD, TLOU2, DBH to są absolutnie gówniane, wtórne, #!$%@? napisane gry. A właśnie to scenariusz w tych grach jest najważniejszy, bo gameplay to jest sprawa drugorzędna w tego typu "grach". Jeśli fabuła i dialogi najważniejsze, a scenariusz to absolutne gówno to oczywiście że granie będzie mordęgą.
  • Odpowiedz
@NightBosman: Ja tylko wkleję polowe mojego wcześniejszego posta z innego tematu

"A co do samego stylu grania wonzia jest taki że gość preferuje w grach rozgrywkę ponad wszystko, dlatego tez np taki Rage 2 oraz F4 mimo debilnej fabuły sprawiały mu frajdę, do tego ma tendencje do robienia speedruna z każdej gry nawet takich które jednak wymagają troszkę np eksploracji lub robienia misji pobocznych, aby zrozumieć lub odblokować dodatkowe mechaniki, przez to w wielu przypadkach gubi się w rozgrywce lub gra jest dla niego za trudna, nudna i frustrująca a wisienką na torcie jest zwalanie swojego podejścia do grania na inputlaga lub zły level design i inne bzdury, wiec branie opinii woznia na temat danej gry to czysty debilizm"

a tutaj taki przykład co sądzi Makuła o braniu jego opinii czy tez kogokolwiek innego odnośnie jakiejkolwiek
  • Odpowiedz
@NightBosman przesadzasz, tak jak wyjaśnili ci poprzednicy. Gra może być dobra, ale jak najbardziej należy krytykować głupie mechaniki i niedopracowania. Nigdy nie zagram w Sekiro i mało strimów z tej gry oglądałem, bo nie bawi mnie ciągłe #!$%@?, gra jest dobra, ale praca kamery to porażka i powinno to zostać naprawione. Podobnie DS, chodzenie dla mnie jest nudne, wolę pojeździć w Snowrunner, fabuła ogólnie jest spoko, ale przedstawienie jej w samej
  • Odpowiedz