Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Włamali mi się i sąsiadowi na działkę, ale coś spłoszyło złodziejaszków, bo kosiarka sąsiada była na zewnątrz a moja (jeszcze) na łańcuchu. Pewnie wczoraj w nocy chcieli po to przyjść? Cenne rzeczy powynosilem już, ale na przyszłość chciałem się jakoś zabezpieczyć. Altanka niestety drewniana, więc myślałem o jakimś alarmie głównym by ich spłoszyć? Ewentualnie jakieś arduino/malinka co by mi smsa wysłała? ale nie wiem ile zasilania by to potrzebowało (prądu nie mam na działce). Jakieś tipy?

#wroclaw #rod #zabezpieczenia #arduino #raspberrypi
poh - Włamali mi się i sąsiadowi na działkę, ale coś spłoszyło złodziejaszków, bo kos...

źródło: comment_1603565226to3DW78E2lk3BxaUrvRz1O.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
aaa i dzbany zostawiły sekator.. ten ze zdjęcia, jeśli tu są to pozdrawiam
  • Odpowiedz
@poh: Chyba najlepsze jest ogrodzenie z ostrym zakończeniem, takie by nie dało się po nim wspinać no i jak nie ma prądu to chociaż jakieś atrapy kamer, tylko takie oświetlone kamery jakąś diodą czy cuś :x
  • Odpowiedz
@poh: Przypominam, że w tym guwnokraju, za stawianie pułapek możesz jeszcze iść siedzieć, dlatego pułapki powinny być stawiane przede wszystkim tak jakby nie miały być pułapkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jestem za tym, żeby przestępców raczej resocjalizować, ale gurwa, to jest tak #!$%@? przpeis, że to głowa mała xD

Normalnie to doradziłbym kamerę, ale jak masz problem z prądem to może atrapa?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robsosl: skąd to? wydaje się fajne
@Lesrley: @niochland: @blackmilk: tam ciemno jak w... kamery nie będzie widać, a bez prądu to się zczaja, że atrapa. Myślałem o fotopulapce, ale drogie i mało drzew jest więc ciężko o skitranie
  • Odpowiedz