Wpis z mikrobloga

Prawo do życia jest prawem naturalnym, w naszej cywilizacji łacińskiej zakorzenionej od lat. Nie prawdą jest że moje cialo moja sprawa i aborcja to ma byc prawo wyboru kobiet. Poczecie to fakt, Wyborem jest wspolzycie. Albo nie. Antykoncepcja albo nie. A przeslanka eugeniczna co do aborcji ze wzgledu na Trismonii 21 (zespolu downa) jest razaco dyskryminiujaca. Moim zdaniem aborcja legalna powinna byc ze wzgledu na gwalt (hm ciekawy jestem ile takich przypadkow jest rocznie ?) i kiedy ciaza zagraza zycia matki. Tyle. "Broncie nienarodzonych przed aborcją, nawet jeśli będą was przesladowac, oczerniac, zastawiac pulapki, ciagac was po sadach czy zabijac was. Zadne dziecko nie powinnk byc pozbawione prawo do urodzenia, prawa do wykarmienia i poslania do szkoly" Papiez Franciszek
#protest
  • 2
@BT56: Nie ma prawa do życia ten, kto się nie urodził. A jak jest taki cwany to niech po tych narodzinach samo sobie da radę. Zwierzęta porzucają słabsze osobniki - TO ZWIERZĘTA MY JESTEŚMY LUDZIE. My ludzie potrafimy unikać rodzenia dzieci z wadami genetycznymi - PRAWO DO ŻYCIA LEWAKU.