Wpis z mikrobloga

Ciekawa jest w sumie ta atmosfera paniki.

Na TVN24 leci teraz reportaż o Anecie, która stoi w kolejce na wykonanie testu. Wygląda jak zdrowa osoba, mówi normalnie, bez kaszlu i chrypki, ale skierowanie dostała ze względu na gorączkę i suchy kaszel.

Stoi w kolejce ponad 4 godziny, w zimnie, ubrana lekko, wśród osób, które są potencjalnie zarażone.

#koronawirus
  • 6
  • Odpowiedz
@drhab U mnie też wysyłali zdrowych, ale firma płaciła. Łącznie kilkaset osób. Teraz większe emocje wywołują u nas zwolnienia i typowanie kandydatów. Wesoła branża spożywcza ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
bez kaszlu i chrypki, ale skierowanie dostała ze względu na gorączkę i suchy kaszel.

Stoi w kolejce ponad 4 godziny, w zimnie, ubrana lekko, wśród osób, które są potencjalnie zarażone.


@drhab: i to jest niesamowite :) ale moda i panika robią swoje.
  • Odpowiedz
ygląda jak zdrowa osoba, mówi normalnie, bez kaszlu i chrypki, ale skierowanie dostała ze względu na gorączkę i suchy kaszel.


@drhab: akurat nie należy tego bagatelizować, przebieg COVIDa może być pozornie łagodny - gorączka, kaszel a później okazuje się że 3/4 płuc zajęte (płuca nie bolą)
  • Odpowiedz
@megawatt: Jak często COVID ma taki przebieg? Rozumiem, że jeszcze mało wiemy o tej chorobie i że może mieć "zaskakujący przebieg", ale wydaje mi się, że większym ryzykiem jest stanie w kolejce zarażonych (a mamy 25% pozytywnych!) niż samoobserwacja i wspomagające leczenie.

Swoją drogą, jeśli np. ktoś regularnie biega to zauważy, że ma "zajęte płuca"?
  • Odpowiedz
Jak często COVID ma taki przebieg? Rozumiem, że jeszcze mało wiemy o tej chorobie i że może mieć "zaskakujący przebieg"


@drhab: nie wiemy, dowiemy się za 2-3 lata najwcześniej

ale wydaje mi się, że większym ryzykiem jest stanie w kolejce zarażonych (a mamy 25% pozytywnych!)


@drhab: a nawet więcej, bo te 75% to też osoby przyjmowane do szpitali badane w celu wykluczenia koronawirusa
  • Odpowiedz