Wpis z mikrobloga

@Polanin: sorka ale nie mam czasu i chęci żeby odrzucać każdy z argumentów w imię niczego. Nie da się ich wyprodukować tak jak x-boxa czy PS5 bo takie konsole wychodzą o wiele rzadziej (takie PS4 wyszło w 2013, slim w 2016, 5 w 2020) a nie co rok. Im większy skok w SoC, ekranie, wydajności który ma miejsce co roku tym dłużej nad nimi pracują i późno trafia do produkcji.
Oastry - @Polanin: sorka ale nie mam czasu i chęci żeby odrzucać każdy z argumentów w...

źródło: comment_1603381033ZMe9rjgIRTpMSvYbQU22DU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Oastry: Czy Ty naprawdę wierzysz, że apple robi to dla środowiska? Jedyne co ich odróżnia teraz od konkurencji to wyższa cena, ktorą próbują czymś uzasadnić.
  • Odpowiedz
@Polanin: oczywiście że tak, dla środowiska i dla marketingu bo finansowo się to mało opłaca. A konkurencji sporo brakuje i nie zapowiada się na zmiany, cenowo topowe samsungi wcale nie są też tańsze
  • Odpowiedz
cenowo topowe samsungi wcale nie są też tańsze

@Oastry: Oczywiście, że są. Wystarczy porównać parametry. Różnica jest na poziomie 40% jeśli dobrze pamiętam.

oczywiście że tak, dla środowiska i dla marketingu bo finansowo się to mało opłaca.

@Oastry: Ło matko... Apple organizacją dobroczynną. Takie dobre telefony robią, że do nich dopłacają. Zakazują napraw pewnie też dla dobroczynności? Części zamiennych też nie sprzedają dla dobra środowiska? Ależ masz
  • Odpowiedz
@Polanin: kończę dyskusje z tobą bo nie ma to sensu, wycieczki personalne sobie daruj. Poszukaj sobie jak na earning call'ach padały (i to dosyć często) pytania inwestorów o opłacalność i zwrot przy różnych drogich eko działaniach, to że firma generuje sporą gotówkę nie znaczy że takie działania się finansowo opłacają (a jakby tak było to inne firmy też by tak robiły, a nie robią). I wiem że 6s dalej był
  • Odpowiedz
@Oastry: nowe modele telefonow to zmiany kosmtyczne w porównaniu z poprzednim modelem. W konsolach masz zupelnie inną skalę problemu choćby tylko od strony programistycznej.
Co do zajmowania linii produkcyjnej starym modelem to niezły fikoł.
Ten artykuł o Samsungu to na poważnie linkujesz? Ja Ci piszę, żebyś napisał, która firma wysyła chociaż 20% telefonów samolotami, bo tak twierdzisz. Na co Ty linkujesz źródło o tym, że Samsung wozi części samolotami, bo
  • Odpowiedz
nowe modele telefonow to zmiany kosmtyczne w porównaniu z poprzednim modelem.


@Polanin: haha, np. te 8 zmian procesu technologicznego od A4 w 45 nm do A14 w 5 nm, łatwizna. To że nie dostrzegasz różnic z roku na rok nie znaczy że ich nie ma. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@Oastry: jak to dobrze, że sprawdziłeś, że Apple nie produkuje mikroprocesorów. Do tego źle trafiłeś. Doskonale wiem jakie są różnice i co od technologicznej strony się z tym wiąże.
  • Odpowiedz
widać że nie wiesz vide "zmiany kosmetyczne", za projekt i ich technologię (również produkcji) odpowiadają. Idąc twoją logiką iPhonów też nie produkują bo zajmują się tym inne firmy.
  • Odpowiedz
za projekt i ich technologię (również produkcji) odpowiadają.

@Oastry: Zapomniałeś mnie zawołać. Oczywiście, że nie odpowiadają za technologię tak jak Ci się wydaje. Projekt pewnie jest ich, ale nie wykonanie i nie technologia, która to umożliwia.
  • Odpowiedz