Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu LG OLED55CX6LA pod PS5 jako, że oba urządzenia będą wspierać HDMI 2.1. Tak czytam sobie różne artykuły i zdaje sobie sprawę, że ogólnie zwykły kabel też da radę i jedyną różnicą w zasadzie jest, że nowy standard będzie wspierał przesyłanie treści w 4k 120fps, choć na gry działające w tej rozdziałce i takim klatkażu zapewne trochę trzeba będzie poczekać (o ile w ogóle takie powstaną, co również jest mocno wątpliwe). Zatem moje pytanie, czy zasadne jest zakupienie odpowiedniego kabla wspierającego właśnie standard HDMI 2.1?
#ps5 #konsole #kiciochpyta #technologia
  • 16
  • Odpowiedz
Zatem moje pytanie, czy zasadne jest zakupienie odpowiedniego kabla wspierającego właśnie standard HDMI 2.1?


@turlajwroty: zadam pytanie inaczej. czy zasadne jest oszczędzenie kilku złotych i późniejsze ewentualne dokupienie poprawnego?
  • Odpowiedz
@sernik92: ale ze mnie debil, nawet o tym nie pomyślałem xD chociaż mając na uwadze jak firmy walą w #!$%@? obecnie z akcesoriami do swoich sprzętów (vide apple etc.) to w sumie nie jest takie oczywiste
@hpiotrekh: wiesz, mam w domu kilka zwykłych kabli więc po co miałbym je wyrzucać. nie zadałem też pytania mając na myśli oszczędzanie paru groszy na kablu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@turlajwroty: powiem Ci, że takie same obawy miałem jak wymieniałem Xbox One na Xbox One X. Kabel w zestawie z One X nic nie różnił się wizualnie od tego z One, a jak podpiąłem One X na starym kablu to w menu konsoli wywalało samymi czerwonymi komunikatami, że ta funkcja niedostępna i tamta, a jak podpiąłem nowy kabel to już było w pytę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@turlajwroty: PS. Jeśli masz fundusze to weź 65 cali, ucz się na błędach innych, którzy chwilę po kupnie TV ocenili, że jednak mogli wziąć ten większy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Choć w OLED to pewnie różnica wynosi dobrych kilka tysięcy to trochę komplikuje sprawę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@MisPluszowyZWadaWymowy: trochę jest różnica faktycznie ;) ja w przyszłym roku będę szukał nowego TV i chciałem OLEDa, ale nie wiem czy sprawdzi się do gier (boje się wypaleń przez HUDy w grach), a nie mam tyle pieniędzy, żeby co 2-3 lata zmieniać TV ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@sernik92: czyli poczekam aż plejka wyląduje w salonie i zobaczymy jaki będzie kabelek w zestawie, najwyżej się dokupi ;) a co do 65" vs 55" kwestia u mnie podobnie co u @stormkiss, obecnie mam 49" i już jest na styk z rozmiarem, 65 to chyba na suficie bym musiał zamontować ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@sernik92: ja się zaś wypalania nie obawiam zbytnio, bo już wyrosłem z nałogowego #!$%@? w fifę i tylko ogrywam co ciekawsze tytuły, a na tv poza graniem ogladam głównie netflix, youtube czy jakieś filmy. z telewizją od kilku lat i tak jestem na bakier.
  • Odpowiedz
@turlajwroty: telewizji u mnie w ogóle nie ma, tylko YT, Amazon Prime Video, Netflix, filmy z zewnętrznego dysku i konsola ;) ale jednak te statyczne elementy interfejsu w grach dalej występują, co mnie trochę martwi przy OLEDach ;) ale to się będę za rok martwił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skoro aktualnie masz 49 to 65 cali i to OLED pewnie rozłoży Cię na łopatki, zazdro ( ͡
  • Odpowiedz