Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Cześć. Może ktoś jest w stanie mi powiedzieć, co zrobić. Może ktoś się tak samo tułał z decyzjami urzędu.
Złożyłam wniosek elektronicznie o wydanie numeru profilu kandydata na kierowcę w Urzędzie odpowiednim dla mojego miejsca zamieszkania 'X'. Pani dzień później do mnie zadzwoniła, że nie ma możliwości wydania numeru pkk w ich urzędzie, bo jestem zameldowana w innym mieście (pół Polski dalej). Powołując się na zapis w ustawie, że PKK wydaje organ odpowiedni dla miejsca ZAMIESZKANIA, spytałam dlaczego tak? Pani odpowiedziała, że ich prawnik tak zinterpretował ustawę i mam składać do miejsca zameldowania.

Ok, złożyłam wniosek do Urzędu, tam gdzie jestem zameldowana 'Y'. Dzisiaj dzwoni do mnie Pani z Y i mówi, że nie mogą mi wydać numeru PKK, bo mieszkam w innym mieście (we wniosku podałam adres ZAMIESZKANIA zgodnie z nazwą rubryki).

1. Nie mogę zameldować się czasowo w miejscu zamieszkania. Nie mogę uzyskać żadnego oświadczenia, że tu mieszkam od właściciela, bo jest nieosiągalny. Nie mam umowy najmu. Mieszkam w tym mieście juz ok 3 lata, mam umowe o pracę z siedzibą w tym mieście.

2. Przecież, w którymś z punktów wniosku pod rygorem odpowiedzialności karnej oświadczam, że wszystkie podane przeze mnie dane są zgodne z prawdą, a więc i miejsce zamieszkania.

3. Mam dwie opcje: brać prawie tygodniowy urlop (2 dni na dojazd pociągami, +2 robocze czekania na pkk) złożyć wniosek i odebrać pkk (trzeba osobiście) i trzeba dać oryginał orzeczenia lekarskiego fizycznie. (skan nie wystarczył). I druga: odwołać się od decyzji urzędu X do, z tego co czytałam, Samorządowego Kolegium Odwoławczego - tylko do końca nie wiem na co się powołać i jak to ugryźć.

Proszę o praktyczne rady i informacje.

#prawo #kpa #pkk #prawojazdy #kiciochpyta
  • 12
@Mnq92: Składasz online w startostwie wioski gdzie jesteś zameldowana, w ogóle nie piszesz nigdzie gdzie aktualnie mieszkasz, w każdym pytaniu o adres podajesz ten z dowodu osobistego i spokój.
@Mnq92: Generalnie tak to już jest w tym kraju, że jak jesteś słoikiem co wyprowadził się z rodzinnego miejsca ale nie przemeldował (no offence, mam tak samo ;] ) to dla świętego spokoju wygodniej będzie w kontaktach z urzędami zawsze dawać adres z dowodu, a aktualny podawać jako korespondencyjny.
3. Mam dwie opcje: brać prawie tygodniowy urlop (2 dni na dojazd pociągami, +2 robocze czekania na pkk) złożyć wniosek i odebrać pkk (trzeba osobiście) i trzeba dać oryginał orzeczenia lekarskiego fizycznie. (skan nie wystarczył). I druga: odwołać się od decyzji urzędu X do, z tego co czytałam, Samorządowego Kolegium Odwoławczego - tylko do końca nie wiem na co się powołać i jak to ugryźć.


@Mnq92: Nie wiem czemu tak uważasz,
- tylko do końca nie wiem na co się powołać i jak to ugryźć.


@Mnq92: wystarczy prosta interpretacja przepisu który mówi o miejscu zamieszkania i powołanie interpretacji miejsca zamieszkania z KC.
@Mnq92: Siemanko, normalnie się rzadko udzielam, ale może tutaj pomogę :) Moja sytuacja była nieco inna, ja w ogóle nie miałem adresu zameldowania, jednakże urząd odsyłał mnie na drugi koniec polski, ponieważ miałem tam ostatni stały adres zameldowania. W tamtym urzędzie powiedzieli dokładnie to samo, nie mogą mi wydać, ponieważ nie jestem u nich zameldowany i mieszkam w tym pierwszym mieście. Co zrobiłem? Razem ze wszystkimi dokumentami złożyłem do naczelnika (do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
3. Mam dwie opcje: brać prawie tygodniowy urlop (2 dni na dojazd pociągami, +2 robocze czekania na pkk) złożyć wniosek i odebrać pkk (trzeba osobiście) i trzeba dać oryginał orzeczenia lekarskiego fizycznie. (skan nie wystarczył). I druga: odwołać się od decyzji urzędu X do, z tego co czytałam, Samorządowego Kolegium Odwoławczego - tylko do końca nie wiem na co się powołać i jak to ugryźć.


@Mnq92: Nie wiem czemu tak uważasz,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mnq92: teoretycznie odwołanie do sko bo decyzja organu jest wadliwa, ale czy organ wydał Ci decyzję w tej sprawie na piśmie?

@Sanepik: Mam na elektronicznej skrzynce podawczej etap realizacji wniosku jako _Umorzony i w powiadomieniach urzędu: wniosek należy złożyć we właściwym Urzędzie _ ale czy już właściwym dla miejsca zameldowania, czy zamieszkania, to nie napisali.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A tu decyzja z miejsca zameldowania, do którego odesłał mnie pierwszy X Urząd :

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Więc chyba złożę ponownie wniosek do X w ten sposób, jak zrobił to @radoslav345 z tym, że wcześniej Pani z X mnie przestrzegała, że mogę decyzję zaskarżać ale będę musiała przedstawić umowę najmu i patrol policji będzie sprawdzał gdzie mieszkam. - czy to jest zgodne z prawem?
czy pojawił się na stronie skladania wniosku internetowo?

@Mnq92: Dostałem na stronie pdfa z odpowiedzią urzędu, a w niej PKK, babka Cię robi w konia, pewnie nikt u nich do tej pory nie składał i nie mają procedur.