Wpis z mikrobloga

Kiedy w szeregi naszych moderatorów powróciła legenda serwisu, jaką był Fanzonun byliśmy bardzo z tego faktu ucieszeni. Zaufaliśmy mu, bo dotychczasowa współpraca w żaden sposób nie dawała nam podstaw by nie ufać. Fanzonun był moderatorem dość długi czas i wydawało nam się, że jest przyjacielem Wykopu dlatego jesteśmy mocno zaskoczeni i rozczarowani jego obecnymi próbami zdyskredytowania nas w oczach użytkowników.

Manipulacje, o których pisze nigdy nie miały miejsca. Jak można zauważyć (ostatnio niestety coraz częściej), także znaleziska, które mogłyby być uznane przez nas za "niewygodne" trafiają na stronę główną bardzo szybko, co powinno być wystarczającym dowodem na to, że nie próbujemy majstrować przy waszych wykopach i zakopach. Gdyby faktycznie zależało nam na cenzurze to takie znaleziska po prostu byśmy usuwali - w końcu mamy taką możliwość. Zamiast tego próbujemy stawić czoła wszystkim stawianym nam zarzutom, pozwalając by trafiły na główną stronę Wykopu.
  • 57
  • Odpowiedz
@maciejkiner: Masz poniekąd rację, jednak wydaje mi się ze to wina.... tego ze NIC nie jest jasne. Skoro nie ma niczego określonego to się nie dziwię ze ludzie wysyłają pierdoły. U mnie na forum jest jasno regulamin od czego są moderatorzy i jak trzeba można nawet ukarać kogoś za bezsensowne spamowanie "raportami". W ciągu ostatnich 3 miesięcy tylko jedna osoba takie ostrzeżenie dostała. Nie sądze by poziom tam był jakoś
  • Odpowiedz
Brak miejsca więc dokańczam tutaj:

No i ludzie mogli by raportować komentarze jak i znaleziska, tylko znów potrzeba jasnego regulaminu. Początek może być trudny, ale jak już ludzie się przyzwyczają, kilku dostanie bana, reszta się uspokuje, a moderatorzy którzy będą działąć jawnie i będą kontrolowani też będą musieli podnieść swój poziom moderowania, dzięki temu nie będzie można nimi pomiatać, zresztą za coś takiego ostrzeżenie, a potem wiadomo co. Ludzie mają prawo się
  • Odpowiedz
@Loloman: pomysly ktore prezentujesz sa fajne, ale obawiam sie, czy sprawdzilyby sie w tym srodowisku. Zauwazam, ze ludzie czesto nie wiedza o tym, ze na wykopie sa takie rzeczy jak czarne listy, mozliwosc zglaszania tresci czy przycisk odpowiedz i podobne, niezbyt wyrafinowane opcje. Regulamin pewnie czyta co setny, o istnieniu pomocy i dobrych praktyk nie wie chyba nikt, a dedykowany moderacyjny regulamin, ktory nakladalby obowiazek korzystania z wbudowanych w serwis
  • Odpowiedz
@maciejkiner: Możliwe, jak mówiłem to wasz serwis i WY się na tym znacie nie ja :) Po prostu wydaje mi się że jednak jakieś zmiany są potrzebne, a kazdy pomysł nawet jak nie trafiony można albo przystosować pod konkretne warunki albo moze pomóc wymyśleć inne rozwiązanie.

Może winne jest to że wszystko jest niezbyt dokładnie widoczne? TO co na dole strony mało kto czyta, nie bez powodu ważne informacje na
  • Odpowiedz
@maciejkiner: Niech będzie jawnie, niech regulamin ma jakieś znaczenie.

A obecnie? Najistotniejsze postanowienia to chyba 4 paragraf, który do tego wszyscy mają w większości dupie.

"Komentarze i raporty powinny być zredagowane w czytelny sposób i nie mogą zawierać treści naruszających obowiązujące przepisy prawa, zasady współżycia społecznego, dobre obyczaje oraz prawa osób trzecich, w szczególności nie mogą
  • Odpowiedz
@maciejkiner

Właśnie, Loloman poruszył pewną bardzo ważną rzecz - widoczność. Takie rzeczy jak Regulamin czy Ranking użytkowników które znajdują się na dole strony, naprawdę nie wpadają w oko - ja sam mimo siedzenia tutaj od prawie 3 lat ostatnio szukając rankingu musiałem nieźle się namęczyć - człowiek odruchowo patrzy na górę strony, tam gdzie znajduje się większość ważnych zakładek. proponowałbym zlikwidować ten dół i po prostu powiększyć górne menu - wszystko
  • Odpowiedz
@Loloman: "maciejkiner odpowiedział 11 godz. temu

@Loloman: dzieki za rozmowe i propozycje, na pewno uwzglednimy Twoje uwagi w pracach nad zmianami :-)"

czyt. "spadaj, nie chce nam się czytac Twoich długich wypowiedzi" ...
  • Odpowiedz
A jeszcze coś, nie wiem jak jest, ale wprowadzenie banów czasowych to chyba najlepsze rozwiązanie na pewne problemy. Wszyscy by widzieli ile dana osoba dostała kary, a dana osoba zawsze mogła by to sprawdzić. Za zakładanie konta w czasie takiego bana - permban na wszystkie konta. A bany typowo - 1 dzień, 3 dni, 7 dni. 15 dni i 30 dni, oraz perm. TO rozwiąze problemy czy karać daną osobę czy nie,
  • Odpowiedz
A na fali zmian - zabrali nam wskaźniki plusów i minusów. Nudno. Znowu 0 będzie oznaczało zero zainteresowania lub równowagę, czyli nie wiadomo co. Ble...
  • Odpowiedz