Wpis z mikrobloga

#monitory

Siema, zamówiłem monitor LG 27GL850, jednak nie nadaje się do programowania czy w ogóle pracy zupełnie, niewyraźny tekst, słaby kontrast itd., no raczej gamingowy sprzęt.

Szukam w takim razie czegoś innego, najlepiej 27 cali, myślałem nad 4k, żeby poprawić komfort pracy z tekstem - komputer to MacBook Pro 16.
Czy jest ktoś w stanie coś dobrego polecić?

Na celowniku mam Dell U2720Q oraz LG 27ul850. Skłaniam się bardziej ku pierwszej opcji, ale na ten moment nie jest dostępny w #xkom, a zależy mi trochę na czasie :(

Z góry dzięki :)
  • 14
@Uncpy: Od paru miesięcy używam asusa VG289Q i mogę polecić. Porządnie wykonany, panel jest równomierny i ma całkiem niezłe kolory. Kontrast nawet spoko jak na IPS

Jak chcesz dobry kontrast to może panel VA? Mam też 27GL850 i o ile pod względem cyferek kontrast wypada słabo, to rzeczywista różnica między panelem przykładowo 800:1, a 1400:1 (a to jest maks tego co możesz wyciągnąć z IPSa) nie jest jakaś ogromna. Jedynym wyjątkiem
@Uncpy: ale ten co ci nie przypasował ma w sumie podobne parametry jak teraz patrzę, hmm. tak się wydaje na pierwszy rzut oka, ale w sumie się nie znam na tym :D
@iksem: właśnie też to czytałem, udało mi się zamówić Dell U2720Q, miała być dostawa jakoś teraz do magazynu, ale im się opóźniło i będzie w przyszłym tygodniu. Poczekam i powinno być git, opinie ma mega spoko, parametry też
Na celowniku mam Dell U2720Q oraz LG 27ul850


@Uncpy: Jakby coś, za 1400 zł (taniej od 850) jest LG 27UL550-W - IPS, 4K, 60Hz, DP, FreeSync, HDR10 (zamiast HDR 400).