Wpis z mikrobloga

Kopernik był


@VrubeL: Kopernik był etnicznie Niemcem. Był wychowany w niemieckiej kulturze, w niemieckojęzycznym mieście, na studiach trzymał się z Niemcami. Jedyne co łączy go z Polską, to za czasów braku państw narodowych, był poddanym polskiego króla. Czy to robi z niego Polaka? W sumie dla mnie jako lewaka to tak, ale z tego co się orientuje, to na wykopie oficjalną doktryną dotyczącą przynaleźności do narodu jest ten mem:
Pobierz J.....c - > Kopernik był

@VrubeL: Kopernik był etnicznie Niemcem. Był wychowany w ...
źródło: comment_16031767123pKONnAfvNsWlw7xUECuQs.jpg
@Klimbert: skomentowałem chochoła, którego wytworzyła twoja wyobraźnia, i którego skomentował w podobnym tonie równiez kolega od moszn. Czego nie rozumiesz? Bawi cie jak Polacy walą gruchę do tego a sam walisz gruche do podobieństw? Atencji szukasz na stronie z dziecięcą...obrazkami? Nie lepiej założyć rodzinę i znależć nie wirtualnych znajomych?

i co teraz mam ci wymieniać setki Polaków, którzy w jakiś tam sposób przyczynili się do rozwoju cywi;izacji a ty będzięsz mi mówił, że ten to francuz a ta to emigrantka?


@VrubeL: można wymienić tysiące osób, innych niż biały i mężczyzna, co nie przeszkadza obazkom "dzięki białym chłopakom świat jest super". Jeśli przyjmiemy, że faktycznie proporcjonalnie, to biali mężczyźni mieli największy wkład w naszą cywilizację, to żeby być uczciwym, trzeba przyznać,