Wpis z mikrobloga

Cześć!

Mam prośbę do kogoś, kto zna się na taśmach LED oraz możliwościach ich łączenia.

Chciałbym mieć 3 strefy oświetlenia, wszystkie z jednakowym rodzajem światła - jednokolorowym. Każda z nich miałaby być uruchamiana pilotem, więc juz wiem, że każda z nich potrzebuje swojego sterownika i zasilacza. Czy coś jeszcze będzie potrzebne do tego?

Mam jeszcze pytanie związane z strefą numer 2. Będą to mobilne skrzynie na rośliny pnące, które większość czasu będą stały razem jak na projekcie, jednak gdy pojawią sie goście i będzie potrzebna przestrzeń to odjada ze swojego miejsca. Kazda z nich na szczycie miałaby mieć listwę LED świecąca na liście. Potrzebuję rozwiązania, które pozwoli mi łączyć ze sobą wtyczką każdą listwe a pierwszą podłączać do zasilania.

Z góry dziękuję za poradę! Pozdrawiam!

#budujzwykopem #remontujzwykopem #led #elektryka #elektronika
kolego - Cześć!

Mam prośbę do kogoś, kto zna się na taśmach LED oraz możliwościach i...

źródło: comment_1603057243bnLndKRl81o1G9ZZkyiho4.jpg

Pobierz
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kolego: jeżeli chodzi o gniazda to są zestawy 3 gniazda 1 pilot choćby w casto. Do takich gniazd podłączysz dowolny zasilacz LED więc to wg mnie elastyczne rozwiązanie, żadne tam Smart chyba że bardzo chcesz tym sterować ze smartfona ale to inna rozmowa.
Te regały połączysz ze sobą zwykłymi kompletami gniazdo wtyczka okrągłymi z takim pinem w środku takie jak masz w zasilaczach do różnych drobnych urządzeń. Nazywa się to gniazdo
@pigoku Super, dziękuję bardzo! Nie wiedziałem, że coś takiego istnieje! Na smarcie mi nie zależało, więc to rozwiązanie prawdopodnie będzie strzałem w dziesiątkę.