Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 60
Mam 22 lata, jestem gejem i od prawie dwóch lat żyję w bardzo udanym związku z moim chłopakiem. O mojej orientacji wie większość dobrych znajomych, razem może z 15-20 osób. Z jednej strony chciałbym przestać się ukrywać przed rodziną i normalnie przedstawić im mojego chłopaka, ale nie mam tyle odwagi.Wiem, że mama by to jakoś zaakceptowała ale myślałaby swoje. Właśnie wróciłem z urodzin cioci, gdzie przez kilka godzin słuchałem, że osoby lgbt to zboczeńcy, wykolejeńcy, pedały i inne takie synonimy. Słowa takie szczególnie bolą, gdy słyszy się je z ust własnej matki. Padło nawet stwierdzenie, że kiedyś to Hitler i Stalin by zrobili porządek i wszystkich spalili w piecach. Tylko jeden jedyny wujek zachowywał się jak człowiek i próbował przemówić reszcie rodziny do rozumu. I jak tu być szczęśliwym człowiekiem?
#teczowepaski #homoseksualizm #lgbt
  • 20
@EINino: Moi dziadkowie czasami wrzucają tego typu gadkę, a dokładniej babcie. Jak raz powiedziała coś o Hitlerze to zupełnie na poważnie zwróciłem jej uwagę, że jako Polce nie wypada jej takich rzeczy mówić i wydaje mi się, że zrozumiała. Wydaje mi się, że to jest po prostu ignorancja i w przypadku starszych osób niewiele da się zrobić, bo na tym etapie życia, kiedy wycofujesz się ze społeczeństwa nie masz za bardzo
@Pituk: z babciami to jest w ogóle ciężka sprawa, bo nawet jeśli nie łykają reżimowej propagandy, to i tak często mają religię zakodowaną tak głęboko, że się z tym nie pogodzą

50-60 lat to wcale nie jest tak dużo

@EINino: mówimy o dziadkach czy o rodzicach?