Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć wszystkim.

Mam zagwostkę związane z #kariera
Jestem typowym umysłem kreatywno-bajzlowatym, 30+. Całe życie gonienie za róznymi pomysłami, ciągłe zmienianie czegoś, kolejne pomysły na #kariera. Nic w zyciu sensownego nie zrobiłem, zero doświadczenia zawodowego w profesjonalnym środowisku. Jest wiele rzeczy w których jestem ok, ale niewiele w których czułbym się naprawde mocny. To do czego miałem zawsze największa smykałkę to przeróżne aktywności artystyczne. To czym się zajmuję hobbystycznie/amatorsko, to #montaz #efektyspecjalne #vfx #compositing (photoshop, AE, premiere, ale i kiedyś Nuke). ale to co najbardziej mnie kręci to sam proces twórczy - robienie treatmentów, wymyslanie planów, storyboardy itd., cała preprodukcja. Postprodukcja też jest jak najbardziej ok, no ale jako dodatek, dalszy krok. Z tego powodu wszelkie duże studia filmowe odpadają, bardziej nie kręci reklama i praca w małych zespołach, gdzie jest mniejsza specjalizacja. problem jest w tym, że przez swoje #!$%@?, introwertyczność cholernie cięzko mi sie wkręcić w tego typu środowiska. Podobnie mam problem z autopromocją. Bardzo mi brakuje możliwości, takiej klarowności kariery jak w przypadku zawodów kreatywnych związanych z IT. Nawet nie wiem jakich haseł szukać w wyszukiwarce, gdzie wbijać aby szukać tego typu zajęc które pasowałyby mi pod zainteresowania i umiejetności. Post production artist? Montazysta.... VFX? Za ogólnie. Comp? Za wąsko. Ilosc ogłoszeń tez nie powala. Pewnie tuiutaj dużo się odbywa na gębę, po znajomościach, ale z tym tez jest u mnie lipa przez wspomniane intro, nieśmiałośc. Czy wiecie jak zacząć szukac pracy w branży? Jak będzie dalej taka lipa, to chyba sie przekwalifikuje na UI/UX, bo bo zwyczajnie frustracja i ten brak łatwości zanlezienia ofert, przejrzystości rynku mnie wykończy. Wiecie, w neta wpiszesz junior UX albo UI plus miasto, albo graphic designer, albo motion designer i pach, masz wyniki, a z post produkcją filmów jeśli nie jest to CGI/color grading? Niełatwo. Jak tego szukać.... A moze zwyczajnie pracy... nie ma?

TL DR: jak znaleźć pracę jako osoba zajmująca się montażem/ post produkcją/ compem i zafascynowana preprodukcją i produkcją (najchętniej mniejsze i średnie firmy reklamowe)., gdzie zacząć, jak w ogóle szukac, na jakie frazy zwracac uwagę wyszukujac tego typu rzeczy na polskim google. bo terminologia jest tutaj trochę mało klarowna.

Sorry za taki wielki blok tekstu.

Pozdro.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f8b75ba605297c54a62cce8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: To tak jako iż parę lat siedziałem w montażu to się wypowiem pierwsza sprawa jeśli chcesz robić jakiekolwiek pieniądze musisz się mocno wyróżnić bo to jaki jest nawał montażystów to głowa mała nawet mniejsze znaczenie mają umiejętności montażu a bardziej umiejętności sprzedania się 2 sprawa polecam rozejrzeć się na zagranicznych rynkach, z tym introwertzmem i nieśmiałością będzie ciężko musisz coś z tym zrobić bo nie musisz lubić ciągle siedzieć z