Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 103
Czy dostanie chociaż kilka plusów poczciwy, starszy już Bolek? Papuszka nimfa chociaż nigdy nie oswojona, to jest już w domu ponad 12 lat (ʘʘ). Swoim gwizdaniem umila czas domownikom.

Złapana była przez znajomych w okolicy giełdy zoologicznej, ktoś ja chyba wyrzucił, bo nie ma piórek na szyi ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W komentarzu wrzucam stary filmik, nagrywany jeszcze SE k800i, gdzie Bolek daje koncert

#pokazptaka #smiesznypiesek #papuszkaboners #papugi
drjaszczur - Czy dostanie chociaż kilka plusów poczciwy, starszy już Bolek? Papuszka ...

źródło: comment_1602954011mp1jmrTpz2AlrSRMASvnOt.jpg

Pobierz
  • 17
@drjaszczur nie chce być typowym narzekaczem, ale te pręty do ścierania pazurów ranią nóżki i nie są przyjemne dla ptaków. Najlepiej dać zwykłe, z lasu, parku, z korą. Piórka mogą wypadać od problemów psychicznych związanych z tym że papuga czuje sie samotnie. Zdrowia dla ptaszka ()
@Talluviel: @Maceto: Patyki ma różne, te akurat mają może z miesiąc i nawet nie wiedziałem, że mogą być złe. Siada sobie różnie. W sumie mogę je zabrać ale jak ma wybór to by nie siadał na nich. Niestety była próba z towarzystwem ale Bolek źle to znosił a druga papużka była oswojona i towarzyska i musiałem oddać tę drugą papużkę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Maceto: tak było, potem były w jednej takiej dla dużej papugi i Bolek totalnie nie wiedział co się dzieje, syczał, dziobał i uciekał. Potem znowu były osobno aż stwierdziliśmy, że szkoda tej nowej papugi która szuka kontaktu i oddaliśmy komuś komu akurat parka się skurczyła
@drjaszczur lepiej zabrać, one ścierają skórę na łapkach, a nie ścierają pazurów. A ptak moze siadać tam z różnych względów, na przykład lubi samą w sobie miejscówkę :D na grupie na fb "papugi nimfy oraz papużki faliste i inne ptaki - posiadacze oraz pasjonaci" są w ogłoszeniach infografiki z różnymi takimi informacjami co może papuzce zaszkodzić, a co nie jest takie oczywiste. Tylko nie dodawaj tam zdjęć bo Cię zjedzą żywcem. Jeśli