Wpis z mikrobloga

Cześć, nie wiem do końca, czy znajdę tu konkretne i sensowne odpowiedzi, ale warto spróbować.

Kupiłem 2 opk. alocutanu forte 5%. Dla ludzi siedzących w temacie, nie muszę tłumaczyć do czego służy, dlaczego się go stosuje i po co.

Mianowicie po pierwszych 4 dniach stosowania, dopadają mnie mocne bóle głowy, dodatkowo czuję jak moje tętno nasila się, czy to na tętnicy szyjnej czy promieniowej, idealnie słyszę w uszach każde uderzenie.

Spotykaliście się z czymś podobnym ? Może ja źle coś robię/stosuje lek.

Jak używacie tego leku ?

Moim problemem jest "gniazdo" i zakola, jeżeli zalecana dawka to 6 "psiknięć" rano i wieczorem to znaczy, że mam np. psiknąć 3razy gniazdo i po 2 razy każde zakole ?

#minoxidil #zakola #lysienie
  • 13
@Paulov: jak zapewne czytałeś na ulotce, są to typowe objawy niepożądane. Jeżeli nie chcesz rezygnować z leczenia, to zmniejsz dawkę - po jednym psiknięciu w każde miejsce i tyle, z czasem jak organizm się przyzwyczai stopniowo zwiększaj do nominalnej. Nie wdychaj oparów, nie stosuj na miejsce gdzie masz rany, zadrapania czy uszkodzoną skórę. Zamiast spraya polecam używać zakraplacz i rozsmarować palcem. Jeżeli negatywne efekty będą dalej się utrzymywać, a mimo to
@Paulov: Minoksidil został stworzony jako lek na nadciśnienie, więc może dawać tego typu objawy. Radziłbym ci odstawić to co wcierasz i pomyśleć nad stosowanie finasterydu - pomimo złej sławy daje mniejsze uboki i lepsze efekty - o ile to oczywiście łysienie androgenowe.
@Paulov: bzikaj tzn. psikaj tyle ile chcesz i uznasz za wystarczające. Ja raz daję 4 razy, innym 7, jak ma zadziałać to zadziała bez odmierzania co do jednego psiknięcia.
Stosuje od 4dni dopiero, dzisiaj robię dzień przerwy, raczej nic a nic to nie zmieni, a przynajmniej będę miał pewność, że to skutki uboczne minoxidilu a nie objawy jakiegoś wirusa ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak do jutra będzie ok, zacznę stosowanie od nowa z mniejszymi dawkami.
@Paulov: To są skutki uboczne minoxidilu, zresztą tak jak wyżej ci napisali.
Ogólnie zdajesz sobie sprawę, że samym minoxem wiele nie zdziałasz a żeby skutecznie hamować łysienie musisz brać finasteryd? radzę się nad tym porządnie zastanowić co chcesz osiągnąć i jak bardzo ci zależy bo najwazniejsze to zacząć jak najwcześniej.
@Paulov: stosuj 1ml dziennie :) używaj tej strzykawki, zaciągasz 1ml i powinno być ok. Polecam stosować wieczorem. Wyczytałem, że okres wchłaniania to do maks 40min, a później na upartego możesz umyć włosy i wychodzić na dwór. Ja preferuję jednak przed spaniem/na wieczór 1ml, zostawić do samego rana i rano myć włosy. Raz dziennie aplikacja wystarczy.
@hapidoggo Właśnie nie ma tam żadnej pipetki/strzykawki, pierwsze co robię to jutro się w taką zaopatrzę, żeby zawsze nakładać równo 1ml. Postanowiłem na razie nakładać 1ml rano na gniazdo i zakola i tyle samo wieczorem. Wcześniej za dużo tego nakładałem bo piskałem 6razy gniazdo i zakola po 2/3.
Wczorajszy dzień i spanko bez najmniejszych objawów, zero bólów głowy etc.
Mówiąc szczerze jestem w szoku jakie skutki uboczne niesie za sobą stosowanie tego
@hapidoggo: 40 min to okres odparowania alkoholu... Także nie, nie powinno się tak szybko zmywać minoxidilu.

Czas absorpcji w chyba 75%-tach to 4h. Maksymalny czas absorpcji to z tego co pamiętam 12h.
@hapidoggo: 40/45 min to maksymalny czas odparowania alkoholu z minoxidilu w płynie . Wynika z obserwacji osób stosujących minoxidil. Pianka odparowuje dużo szybciej - po 5-15 minutach.

4h masz podane na wszystkich ulotkach dołączonych do leku. Można stosować kosmetyki po odparowaniu, ale nie powinno się myć głowy/twarzy conajmniej 4h po aplikacji.

Pełna absorpcja minoxidilu przez 12h była podana chyba w którym z badań nad minoxidilem.
@xSzatekx: Ja myje glowe 3 godziny po zapodaniu minoxidilu. Czyli robilem caly czas zle? Nie ma efektow?

Ogolnie nie wypbrazam sobie inaczeh robic bo po tym wlosy mi sie lepia i sa posklejane i wygladam tragicznie