Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #zeglarstwo
Po kilku sezonach spędzonych na czarterach naszła myśl na kupno własnej łódki do pływania śródlądowego.
Budżet to około 40k, powinna mieć 6 miejsc do spania i być w rozmiarach ok 7-8m.
Łódką zazwyczaj będą pływały 3 osoby.
Przy takich wymaganiach i po odrzuceniu bardzo egzotycznych modeli zostaje zazwyczaj tak naprawdę tylko jeden model
Tango 730S

i jest w miarę spory wybór w tych jednostkach. np taki: https://www.olx.pl/oferta/jacht-tango-730s-miecz-obrotowy-CID767-IDFOTwj.html#24a5c5261e

I teraz pytanie do was. Czy z tymi łódkami jest coś nie tak że odstają budżetowo od pozostałych?
Ktoś pływał i może się podzielić wrażeniami?
  • 13
@rayghod: jak bym znalazł konkretny egzemplaż nad którym bym się mocniej zastanawiał to zabieram znajomego żeglarz/szkutnika. A i budżet jest też właśnie dlatego na sztywno postawiony bo jestem w stanie wydać trochę więcej, ale ma to być na rzeczy których nie przewidzę ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sonoitaliano: Za 40k nie kupisz porządnej łódki ok. 8m. Sam szukam. W tym sezonie nie ma nic sensownego. Tango raczej dla karliputów, szeroko i nisko. Wiosną najtańsze Janmory 28 chodziły po 45k. Teraz ofert brak.
@Sorry_Yanku: Bardzo lubię sasankę 660, ale mając swoją łódkę już bym chciał raczej unikać czarterowania innej. A Sasanka 660 jest za mała nawet na prosty scenariusz gdzie moja rodzinka (2+1) zaprasza drugą podobną - no i już się nie pomieścimy.
@sonoitaliano: Posiadam Tango 730S od jakiś 20lat :) Dobrze ożaglowane (okolice 30m2) z dobrym sternikiem to dużo zabawy z pokazywaniem innym własnego kilwateru, Na wielki plus kokpit gdzie wygodnie żeglować może i 6 osób. Dużym minusem jest wnętrze. Trzeba akceptować życie bardziej w warunkach namiotowych, brak wysokości stania, bo mamy 135-140cm. Ciezko się wyspać w 6 osób, rozkładane koje na burtach raczej dla par. Ale zabudowa może być różna. Jak masz
@Yanks: Wiedziałem że wykop ma moc :)
Z tego co czytałem to łódka ma dużo zalet, ale wadą jest właśnie wysokość wnętrza. Jest jeszcze coś "na minus" co przychodzi ci na myśl?
Najprawdopodobniej pojedziemy z żoną obejrzeć jednego niedaleko nas.