Wpis z mikrobloga

@deusvult_ Spora część starych dziadów zamiast być mentorem to jest mobberem i uciekają za granicę. Dostęp do specjalizacji, też słaby.

Podobnie pielęgniarki. Nic tak nie potrafi zniechęcić do zawodu jak koleżanka w wieku emerytalnym...
  • Odpowiedz
@deusvult_: Jestem z branży, to się wypowiem:
-od lat jest za mało miejsc na studiach lekarskich, o czym izba raportowała już na początku lat 2000', że wystąpi luka pokoleniowa
-za mała liczba miejsc rezydenckich i miejsc szkoleniowych (co nie jest tożsame)
-jakość szkolenia jest w wielu miejscach żenująca, zarówno pod względem merytoryki jak i nazwijmy to "atmosfery pracy"
  • Odpowiedz
@koczoroski: fajnie, a jak popytam to odpowiesz? może odpowiesz

czemu jest mało miejsc na studiach? przecież mamy coraz bogatsze i coraz bardziej starzejące się społeczeństwo, powinien być popyt na młodych lekarzy, tak jak firmy starają się o nowych informatyków

czym się różnią miejsca szkoleniowe i rezydenckie?

jakość szkolenia? chodzi o tę na studiach czy miejsca szkoleniowe i rezydenckie

dzięki jak odpowiesz, jak nie to trudno, nic się nie stało
  • Odpowiedz
-Jeśli chodzi o studia, to pewnie kasa- od lat było to niedofinansowane, dopiero od niedawna pracownicy uczelni są w miarę wynagradzani, wcześniej to często było tak, że jakiś leśny dziad mówił jakiemuś losowemu asystentowi, że ma dzisiaj #!$%@?ć do studentów (xD) Ja akurat pracuje w nazwijmy to dośc "cywilizowanym" ośrodku, gdzie coś takiego nie przechodzi, także uczelnia wystawiła mi normalną umowę
-Generalnie specjalizację lekarską można robić upraszczając w dwóch trybach- rezydenckim i
  • Odpowiedz