Wpis z mikrobloga

Mirki dlaczego nagrania z kamerki samochodowej tak wygladają jak je próbuje odtworzyć na kompie?
Kamerka to #70maipro. To przez rozdzielczość ustawioną na kamerce (1944 chyba) a której komp nie obsługuje czy może przez kodek (h265) czy przez samego kompa. Próbowałem odtwarzac w VLC i w windows MP i jest tak samo. Dodam jeszcze ze film mocno klatkuje. #komputery #pytanie #pytaniedoeksperta
RadeC - Mirki dlaczego nagrania z kamerki samochodowej tak wygladają jak je próbuje o...

źródło: comment_1602676505O3aEItZcLEL8mejQHjueSA.jpg

Pobierz
  • 9
@RadeC: Może też być wina sterownika do grafiki (np. myśli że poprawnie dekoduje, ale robi to źle, należało by spróbować dekodować programowo o ile CPU da radę).
Spróbuj jakiś filmik udostępnić/nagranie żeby dało radę zobaczyć o co naprawdę chodzi.
No i podaj jaki procesor, jaka grafika, i jaki dysk w kompie (bo może być np. dysk wolny i nie wyrabia z odczytem).
@RadeC: U mnie w VLC odtwarza poprawnie (nie ma żadnych problemów). Z tym, że ja na Win10 i grafika nowsza trochę (rtx 2070). Spróbuję na jakiejś starszej maszynie z win7 i zobaczymy ale z tego co napisałeś to akceleracja odpowiedzialna będzie (bo procesor, i dysk powinny dać radę, za to grafika jest z 2013 roku i pewnie sterowniki już nie obsługują pewnych rzeczy, szczególnie w win7).
@crazy_wolf: W Windows 7 oryginalnie nie odtwarza (leci samo audio, ale obraz pusty). Spróbuj wyłączyć w VLC sprzętową akcelerację (u góry w menu Narzędzia\Preferencje ikonka Wejście/Kodeki, i zmienić sprzętowe dekodowanie na Wyłącz). Jak na obrazku, i daj znać czy pomogło.

EDIT: i wywal Avasta, bardziej spowalnia komputer niż pomaga. Już lepiej Security Essentials od MS, albo z płatnych Eset.
crazywolf - @crazywolf: W Windows 7 oryginalnie nie odtwarza (leci samo audio, ale ob...

źródło: comment_1602686337OierGDmGWkN8fwsz9EQbO3.jpg

Pobierz
@RadeC: To trochę nie mam pomysłu (zmieniał bym sterowniki do grafiki wersjami, itp. ale z tego co czytałem ten układ grafiki nie obsługuje dekodowania h265). Może jest opcja zmienić kodek wideo w kamerce?