Wpis z mikrobloga

@MasterZiomaX: wejdziesz tak do Biedry nikt Ci nic nie powie, a jak wejdziesz bez maski to się zaczynają sapy i spojrzenia XD

Dobrze podsumowali tam w tv, że maseczki tylko po to żebyśmy pamiętali że epidemia still alive ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@swiniakstatysta: Mądry wirusek nie przedostanie się przez nosek, jeśli ktoś na Ciebie kichnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mądry wirusek także czeka w szkołach na korytarzu i nie wchodzi do sali, bo co to za różnica, gdzie będzie zarażał? Chyba ma wybór? yo?
  • Odpowiedz
@mikiga To akurat prawda, że maseczki na otwartej przestrzeni nie mają sensu np. lasy, plaże, parki. Bardziej nadają się do zamkniętych pomieszczeń, lub gdzie jest tłoczno. Maseczki mają spowalniać rozprzestrzenianie się wirusa, a nie go unicestwić
  • Odpowiedz
@MasterZiomaX: do szkoly juz dawno nie chodze, pracuje z domu, z parkingu do domu w zasadzie nikogo nie mijam, na chodniku po drodze do sklepu tloku nie ma. Wirus to nie dron ktory sobie czeka na ofiare.

COVID-19 spreads very easily from person to person

COVID-19 most commonly spreads during close contact

COVID-19 can sometimes be spread by airborne transmission

COVID-19 spreads less commonly through contact with
  • Odpowiedz
@MasterZiomaX: Oczywiscie, jesli uwazasaz ze bedac na pustej ulicy, w lesie, na plazy maseczka Ci cos pomoze - smialo nos, ale to jest generalnie to samo co wiara w leki homeopatyczne i pamiec wody ;) Szansa ze sie zarazisz na otwartej przestrzeni pewnie na tym samym poziomie ze w leb trafi Cie meteoryt za zycia (dowolnej wielkosci) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MasterZiomaX: Ja długi czas się nabijałem z takiego noszenia maseczek, ale muszę przyznać, że w ostatnie dni pracując na świeżym powietrzu inaczej nie da się mieć jej założonej. Przy niskiej temperaturze powietrza i dużej wilgoci, woda skrapla się wewnątrz maseczki i zaczyna mrozić ryj i kapać z brody ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie przeszkadza mi noszenie maseczki w zamkniętej przestrzeni nawet i 8 godzin, ale przy
  • Odpowiedz
  • 0
@MasterZiomaX przecież jak byk jest napisane w tym żałosnym rozporządzeniu że w lasach, parkach, itp. Nie ma obowiązku.
Weryfikujcie swoje przekonania bo po prostu wychodzi #!$%@?.
  • Odpowiedz