Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post tutaj (ʘʘ)

Nie tak dawno zakupiłem sobie interfejs audio Behringer UMC204HD, żeby pograć sobie na gitarze wykorzystując do tego komputer. Niestety, mam wrażenie, że robię coś źle lub nie do końca wykorzystuje potencjał tej maszynki, stąd chciałbym się Was poradzić jak tego używać.

Podłączyłem sobie gitarę, przez dużego jacka, do jednego ze złącz XLR/Jack, interfejs do komputera i za pomocą Asio4All skierowałem input jako wejście gitary, output jako słuchawki na bluetooth. Brzmi to całkiem w porządku, mimo, że dźwięk szybko "gaśnie".

Skierowałem wyjście nie na słuchawki, a na wbudowane głośniki w monitorze i po pół minuty słychać "sianie", coraz więcej szumów i zakłóceń, aż w końcu słychać jeden wielki szum. Pytań mam kilka:

- Czy dałoby się do tego urządzenia podpiąć wzmacniacz/kolumny, a jeśli tak, to w jaki sposób?
- Zamiast Asio4All mam wbudowane sterowniki Behringera, lecz nie jestem w stanie skierować wyjścia na słuchawki i na głośniki, mam tylko enigmatyczne wyjście "Out 1/2" oraz "Out 3/4", da się to pożenić?
- Co zrobić, by poprawić jakość dźwięku bądź też wykorzystać potencjał w pełni?

#muzyka #audio #pytanie
  • 2
@OstatniSamuraj: Hej :)
Generalnie - wygląda mi to tak, jakbyś chciał korzystać z wejść z interfejsu ale wyjść z natywnej karty dźwiękowej. Popraw mnie jeśli się mylę. Generalnie to nie jest dobra droga.
1. Oczywiście, że tak! Zależy jakie to są kolumny / jaki wzmacniacz. Musiałbym znać więcej szczegółów.
2. Korzystaj z wbudowanych Behringera. Wyjścia 1/2 i 3/4 to wyjścia w interfejsie. Masz je z tyłu interfejsu na TRS 6,3mm. Nie
Czy dałoby się do tego urządzenia podpiąć wzmacniacz/kolumny, a jeśli tak, to w jaki sposób?


@OstatniSamuraj: według instrukcji owszem

Nie jestem natomiast pewien różnicy między playback output i main out - jedna ze stron na którą trafiłem twierdzi że

The playback outputs are regular RCA plugs most consumer gear uses. The Main Out is a balanced quarter inch plug that would fit most pro monitors or other pro gear.


Czyli playback
NPC_358034 - > Czy dałoby się do tego urządzenia podpiąć wzmacniacz/kolumny, a jeśli ...

źródło: comment_1602706112IIS3ARzfFbteGDOQRsafPF.jpg

Pobierz