Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki chce kupić zakrzywiony monitor do grania z g-sync. Myślałem o 27" Samsung C27RG50FQU. Ale powstrzymuje mnie, że użytkownicy w recenzjach piszą o nieznośnym smurzeniu przy włączonym g-sync. Wobec tego chciałem sprawdzić półkę wyżej- Samsung G7 Odyssey. Sprawdzam recenzje nabywców i... to samo! Ten sam problem, czyli bezużyteczny g-sync.

Pytanie: jakie są najtańsze, zakrzywione, porządne monitory ok 27" z gsync?

#pytanie #komputery #skladamkomputer #monitory
  • 34
  • Odpowiedz
  • 1
@Variv: na moje zapytanie x-kom odpisał, że ten Gigabyte będą mieć w magazynach dopiero 30 października. Jako zamiennik proponują AOC CU34G2. co o nim sądzisz?


@badtorro AOC jest już jakiś czas na rynku. Z tego co wiem tak średnio z g sync działa. Na morele na YT jest recenzja. No i ma tylko 100 Hz... Model z dopiskiem X ma 144 Hz ale jest droższy jakieś 2200 zł więc średni biznes
  • Odpowiedz
@Variv: bardzo ci dziękuję za pomoc. Naprawdę oszczędziłeś mi mnóstwo czasu, który musiałbym spędzić na research :)
Zamówiłem gigabyte g34wqc na morelach.
  • Odpowiedz
  • 0
@Variv: bardzo ci dziękuję za pomoc. Naprawdę oszczędziłeś mi mnóstwo czasu, który musiałbym spędzić na research :)

Zamówiłem gigabyte g34wqc na morelach.

@badtorro To czekam na opinie. Bo jeszcze się nie zdecydowałem na nic.

Z jakiego monitora się przesiadasz?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Variv: dam znać na pewno. Niestety każą mi czekać blisko tydzień na dostawę. Przesiadam się z Asusa 24" VE248Q. Staruszek :)
  • Odpowiedz
@Variv: przyjechał dziś. Ogólnie jestem zachwycony :-) Każdy kto kupuje ten monitor powinien odrazu kupić xbox game pass i odpalić Forza Horizon 4. No bajka po prostu.

Jest jednak jedna rzecz która mnie trapi - w menu monitora pozycja "picture" jest wyszarzona - nie mogę nawet ściemnić monitora (jest utawiony na 100%). Kojarzysz o co może chodzić?
  • Odpowiedz
@badtorro: A na jakim trybie obrazu jesteś? Bo z tego co widze na screenie w instrukcji to wygląda tak, że wywołujesz menu i po lewej masz gaming, picture display, itp. Wchodzisz np. w picture i po środku masz dodatkowe opcje wyboru obrazu, standard, fps itp, a na koncu w praco masz dopiero jasność.
  • Odpowiedz
  • 0
@Variv: dzięki, właśnie w ogóle w to menu Picture nie mogę wejść - jest wyszarzone i nie da się na nie wogóle najechać


@badtorro o_O mega dziwne. Spróbuje może monitor do ustawień fabrycznych przywrócić
  • Odpowiedz
@Variv: mam jeszcze jedną obserwację - dopóki nie załączy się windows to da się sterować jasnością, a po odpaleniu windowsa tracę kontrolę. Tymbardziej jest to dziwne, że przecież monitor nie ma portu USB
  • Odpowiedz
@Variv: pytałeś o pierwsze wrażenia. Monitor jest ekstra, poleciłbym go każdemu graczowi. Immersja +10. Jestem zachwycony tym ekranem. Zaskoczyło mnie to, że ma 2x display port oraz 2x hdmi. W specyfikacjach sklepowych często jest napisane że jest 1 dp. Niestety brak 10bitowego koloru momentami widać, zwłaszcza w ciemniejszych scenach. Ogólnie spełnił moje oczekiwania i czuć że to jest coś czego do tej pory nie miałem.
  • Odpowiedz