Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki chce kupić zakrzywiony monitor do grania z g-sync. Myślałem o 27" Samsung C27RG50FQU. Ale powstrzymuje mnie, że użytkownicy w recenzjach piszą o nieznośnym smurzeniu przy włączonym g-sync. Wobec tego chciałem sprawdzić półkę wyżej- Samsung G7 Odyssey. Sprawdzam recenzje nabywców i... to samo! Ten sam problem, czyli bezużyteczny g-sync.

Pytanie: jakie są najtańsze, zakrzywione, porządne monitory ok 27" z gsync?

#pytanie #komputery #skladamkomputer #monitory
  • 34
  • Odpowiedz
  • 1
@Variv: rzeczywiście fajny ten monitor i nie ma żadnych zgłoszeń, że nie działa g-sync. A co byś polecił z monitorów oczko większych?


@badtorro Większych w sensie 32 cale?

W 32 calach w qwhd jest dell s3220dgf 165hz . Nie ma oficjalnej certyfikacji na gsync ale wszędzie w recenzjach działa. (czasem trzeba zmienić kabel na dp 1.4 w zestawie jest 1.2 albo zmniejszyć odświeżanie trochę).
Właśnie rozważam zakup tego monitora. W tagu
  • Odpowiedz
@Variv: ekstra jest ten monitor. To jest matryca TN czy VA? bo nie mogę się doczytać. Cena i jego cechy podobają mi się bardzo. A dlaczego nie wybierasz monitora z proporcją boków 21:9?
  • Odpowiedz
  • 1
@badtorro VA.
21:9 rozważam 34 cale g34wqc.

Jednak mam pewne problemy z tym monitorem.
Co prawda zagęszczenie pixeli jest większe ale wysokość ekranu tego monitora jest taka sama jak w monitorze 27 calowym w 16:9. To po prostu 27 cali z szerszym bokiem. Mam teraz 24 cale w 16:9 więc ta wysokość ekranu dużo większą nie będzie. A zalezy mi na imersywnosci. Do tego np oglądanie YT bywa problematyczne, raczej trzeba oglądać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Variv: chciałem jeszcze dodać ze oszczędziłeś mi miliony godzin które musiał bym spędzić na researchu tego tematu. Pięknie ci dziękuję
  • Odpowiedz
  • 1
@Variv: chciałem jeszcze dodać ze oszczędziłeś mi miliony godzin które musiał bym spędzić na researchu tego tematu. Pięknie ci dziękuję


@badtorro Wiem bo sam się nameczylem przy szukaniu.
Rozważałem jeszcze della s2721dgf ips ale raczej pójdę w 32 cale. Chcę mieć większy przeskok z 24 cali jak już mam płacić taka kasę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Variv: ja mam w tej chwili 2 monitory 16:9: stareńki 24" FHD Asus VG248QE - do gier - oraz 27" WQHD Eizo CS2730. Mogę Ci powiedzieć że różnica w powierzchni ekranu 24vs27" jest gigantyczna.

Też zależy mi na immersywnosci w grach, tymbardziej że do normalnego korzystania z kompa mam Eizo. Dlatego rozważam wyłącznie zakrzywione ekrany.. no i 34" ekran 21:9 będzie mi pasował do pary z normalnym 27"... mhm...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Variv: jest jeszcze jeden aspekt: czy nie będzie problemów ze wsparciem dla monitorów 21:9. Pamiętam że kiedyś w Civ5 nie dało się włączyć 144hz..
  • Odpowiedz
jest jeszcze jeden aspekt: czy nie będzie problemów ze wsparciem dla monitorów 21:9. Pamiętam że kiedyś w Civ5 nie dało się włączyć 144hz..


@badtorro: No właśnie. To już raczej kwestia gry. Choć nowe gry raczej powinny to wspierać. Ale widzę po screenach, że niektore gry mają interfejs rozwalony po bokach a inne gry jak np. wiedzmin zostawiają ci hud na normalnej szerokości tak ze nie musisz kręcic głową itp.

Nie wiem,
  • Odpowiedz
No właśnie. To już raczej kwestia gry. Choć nowe gry raczej powinny to wspierać. Ale widzę po screenach, że niektore gry mają interfejs rozwalony po bokach a inne gry jak np. wiedzmin zostawiają ci hud na normalnej szerokości tak ze nie musisz kręcic głową itp.


@Variv: pytanie jeszcze co z grami np. strategicznymi, gdzie informacje często są rozsiane po rogach ekranu.

Nie wiem, trochę to 21:9 mnie niepokoi o jakieś problemy.
  • Odpowiedz
pytanie jeszcze co z grami np. strategicznymi, gdzie informacje często są rozsiane po rogach ekranu.


@badtorro: Z twego co widziałem na kilku grach na 99% będzie wszystko na rogach ekranu.

Niee, to jest prawdziwe 8 bit. Ja w swoim starym dellu p2414h mam 6 bit + frc ale to już raczej nie te lata raczej. Na pewno nie w monitorach "gamingowych"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Variv: wiesz prawda jest taka ze jak potrzebujesz 10bit kolor, to zwykle potrzebujesz również żeby proste linie wyglądały na proste, co wyklucza zakrzywione monitory
  • Odpowiedz
@Variv: po rozważeniu wszystkich za i przeciw podjąłem decyzję: Gigabyte G34WQC. Wchodzę na ceneo: jeden sklep (xkom), informacja że niedostępny. Amazon.de: od 18/10. Allegro: pusto. Także ten ;-)
  • Odpowiedz
@Variv: na moje zapytanie x-kom odpisał, że ten Gigabyte będą mieć w magazynach dopiero 30 października. Jako zamiennik proponują AOC CU34G2. co o nim sądzisz?
  • Odpowiedz