Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki chce kupić zakrzywiony monitor do grania z g-sync. Myślałem o 27" Samsung C27RG50FQU. Ale powstrzymuje mnie, że użytkownicy w recenzjach piszą o nieznośnym smurzeniu przy włączonym g-sync. Wobec tego chciałem sprawdzić półkę wyżej- Samsung G7 Odyssey. Sprawdzam recenzje nabywców i... to samo! Ten sam problem, czyli bezużyteczny g-sync.

Pytanie: jakie są najtańsze, zakrzywione, porządne monitory ok 27" z gsync?

#pytanie #komputery #skladamkomputer #monitory
  • 34
@Variv: rzeczywiście fajny ten monitor i nie ma żadnych zgłoszeń, że nie działa g-sync. A co byś polecił z monitorów oczko większych?


@badtorro Większych w sensie 32 cale?

W 32 calach w qwhd jest dell s3220dgf 165hz . Nie ma oficjalnej certyfikacji na gsync ale wszędzie w recenzjach działa. (czasem trzeba zmienić kabel na dp 1.4 w zestawie jest 1.2 albo zmniejszyć odświeżanie trochę).
Właśnie rozważam zakup tego monitora. W tagu
@Variv: ekstra jest ten monitor. To jest matryca TN czy VA? bo nie mogę się doczytać. Cena i jego cechy podobają mi się bardzo. A dlaczego nie wybierasz monitora z proporcją boków 21:9?
@badtorro VA.
21:9 rozważam 34 cale g34wqc.

Jednak mam pewne problemy z tym monitorem.
Co prawda zagęszczenie pixeli jest większe ale wysokość ekranu tego monitora jest taka sama jak w monitorze 27 calowym w 16:9. To po prostu 27 cali z szerszym bokiem. Mam teraz 24 cale w 16:9 więc ta wysokość ekranu dużo większą nie będzie. A zalezy mi na imersywnosci. Do tego np oglądanie YT bywa problematyczne, raczej trzeba oglądać
@Variv: chciałem jeszcze dodać ze oszczędziłeś mi miliony godzin które musiał bym spędzić na researchu tego tematu. Pięknie ci dziękuję


@badtorro Wiem bo sam się nameczylem przy szukaniu.
Rozważałem jeszcze della s2721dgf ips ale raczej pójdę w 32 cale. Chcę mieć większy przeskok z 24 cali jak już mam płacić taka kasę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Variv: ja mam w tej chwili 2 monitory 16:9: stareńki 24" FHD Asus VG248QE - do gier - oraz 27" WQHD Eizo CS2730. Mogę Ci powiedzieć że różnica w powierzchni ekranu 24vs27" jest gigantyczna.

Też zależy mi na immersywnosci w grach, tymbardziej że do normalnego korzystania z kompa mam Eizo. Dlatego rozważam wyłącznie zakrzywione ekrany.. no i 34" ekran 21:9 będzie mi pasował do pary z normalnym 27"... mhm...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Variv: jest jeszcze jeden aspekt: czy nie będzie problemów ze wsparciem dla monitorów 21:9. Pamiętam że kiedyś w Civ5 nie dało się włączyć 144hz..
jest jeszcze jeden aspekt: czy nie będzie problemów ze wsparciem dla monitorów 21:9. Pamiętam że kiedyś w Civ5 nie dało się włączyć 144hz..


@badtorro: No właśnie. To już raczej kwestia gry. Choć nowe gry raczej powinny to wspierać. Ale widzę po screenach, że niektore gry mają interfejs rozwalony po bokach a inne gry jak np. wiedzmin zostawiają ci hud na normalnej szerokości tak ze nie musisz kręcic głową itp.

Nie wiem,
No właśnie. To już raczej kwestia gry. Choć nowe gry raczej powinny to wspierać. Ale widzę po screenach, że niektore gry mają interfejs rozwalony po bokach a inne gry jak np. wiedzmin zostawiają ci hud na normalnej szerokości tak ze nie musisz kręcic głową itp.


@Variv: pytanie jeszcze co z grami np. strategicznymi, gdzie informacje często są rozsiane po rogach ekranu.

Nie wiem, trochę to 21:9 mnie niepokoi o jakieś problemy.
pytanie jeszcze co z grami np. strategicznymi, gdzie informacje często są rozsiane po rogach ekranu.


@badtorro: Z twego co widziałem na kilku grach na 99% będzie wszystko na rogach ekranu.

Niee, to jest prawdziwe 8 bit. Ja w swoim starym dellu p2414h mam 6 bit + frc ale to już raczej nie te lata raczej. Na pewno nie w monitorach "gamingowych"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Variv: wiesz prawda jest taka ze jak potrzebujesz 10bit kolor, to zwykle potrzebujesz również żeby proste linie wyglądały na proste, co wyklucza zakrzywione monitory
@Variv: po rozważeniu wszystkich za i przeciw podjąłem decyzję: Gigabyte G34WQC. Wchodzę na ceneo: jeden sklep (xkom), informacja że niedostępny. Amazon.de: od 18/10. Allegro: pusto. Także ten ;-)