Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie bede kupowac tv 4k a mam zwykła ps4 fat , nie widzi mi sie specjalnie przesiadać na pro ( sprzedac tą i dolożyć z 300-400zł) a ps5 odpada. Czy normalnie będzie hulać wszystko jak podepnę tego fata do tv 4k obraz nie straci na jakości ? jak zachowuje się taki tv z 4k jak widzi podpieta konsole która daje obraz tylko w 1080p #ps4
  • 21
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: Na start napewno nie kupię za dużo nie wiadomych , jedynie co mnie kusilo to series S ale nie przejde na xboxa ;P ps5 napewno wpadnie ale to w przyszłości może za pół roku,za rok. Na tą chwile zostać na facie czy dołożyć do pro ?
  • Odpowiedz
@needer mnie przekonał news że jednak większość i to znaczącą gier z ps4 będzie działać na ps5, Xbox już powoli zaczynał być brany pod uwagę, w tej chwili u mnie jest 4k Sony że zwykłą ps4 i wygląda wpyte. A jaki tv bierzesz ?
  • Odpowiedz
@Nalew1984: Jeszcze nie wiem , na black friday chyba popatrzę ogólnie to celuje 43-50 cali 4k i żeby zmieścił się do 1500zł. Ale chyba jednak bardziej bym sie skłaniał do 43 ponieważ łóżko będe miał bardzo blisko ekranu, będe grał z 1,5- 2 metrów.
  • Odpowiedz
@needer nie całkiem normalne HDMI, może nie jakiś tam chińczyk ale też nie jakieś super hiper, tak naprawdę 4k ma już widoczny sens przy telewizorze 60'+ w tych mniejszych nie zauważysz z daleka większej różnicy od treści 2k chyba że dość blisko tv siedzisz .
  • Odpowiedz
@needer: Ja sobie wziąłem 4k z hdrem i np sekiro wykrywa go i pewnie większość gier AAA również - obraz przy 120hz jest dużo bardziej płynny a wcześniej miałem tv hd ready to różnica jest ogromna. 1080p daje radę. Polecam sobie wziąć tv z wejściem hdmi 2.1 bo jak zmienisz jednak na ps5 za 2-3 lata to będzie wszystko git hulalo
  • Odpowiedz
@dzeksondzekson: Nie wiem czy starczy na taki z hdmi 2.1 nie orientuje się,moje wymagania to cena do 1500zł , rozdzialka 4k ( mysle ze w full hd nie ma co sie juz pchać ) 43-50 cali ,no i w miare niski input lag a czy będzie hdr to sprawa drugorzedna. Też masz zwykłe ps4 podlaczone do tego tv 4k ?
  • Odpowiedz
@needer: W tej cenie to faktycznie ciężko będzie z hdmi 2.1. Mam podłączony pod te wyjście właśnie ps4 z jakimś lakonicznie brzmiącym game mode, input lag z tego co czytałem tego tv co mam jest z rządu 10ms i 120hz, więc jest dużo płynniej, jedyny minus jest taki, że niestety ps4 nie ma stabilnych 30fps w sekiro, nie wiem jak w innych grach to będzie wyglądać.
  • Odpowiedz
@dzeksondzekson: Wiadomo na zwyklej ps4 pojawiaja sie lekkie spadki np w rdr2 , days gone,bardziej chodzi mi o to czy grafika wyglada ok jak jest z 1080p upscalowana do 4k na takim tv 4k ? bo jak wiemy konsola wypuszcza obraz w maksymalnie 1080p
  • Odpowiedz
@dzeksondzekson: Spoko dzięki troche mnie uspokoiłeś bo nie widzi mi się specjalnie na pro teraz zmieniać :D a ps5 wpadnie ale w dalszej przyszłości dopiero. Więc myśle ze bez sensu kupować wogole teraz telewizor full hd.
  • Odpowiedz
@needer: full hd to imo bez sensu, szczególnie że 4k teraz dostaniesz w tej cenie co pisałeś wyżej, jedynie może być problem z tymi wejściami, input lagiem i odświeżaniem ale na pewno 4k będzie lepszy, w zależności co teraz posiadasz odczujesz odpowiednio większą różnicę
  • Odpowiedz