Wpis z mikrobloga

#!$%@? pracowałem kilka dni w robocie i zgłosiłem to do PuPu od trzech tygodni tego nie rozpatrzyli a
Pracy juz nie mam, czy mogę skoro jeszcze nie rozpatrzyli złożyć wniosek o zapisanie na bezrobocie? Bo teraz niewiem, status bezrobotnego ciągle mam ale jak to rozpatrzą to pewnie go stracę i niewiem co zrobić dalej.
#pytanie #prawo #bezrobocie #pytaniedoeksperta
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@darek-jg: Dobła, sorki za Chaos otóż, Poszedłem do pracy z której zwolniłem się 30 września a raczej 30 nastąpił koniec umowy ( poszliśmy na ugodę) ale 22 wrzesnia wyslałem do PuPu wniosek o Uzyskaniu pracy czy jakoś tak.
PuP do tej pory tego nie rozpatrzył a pracy już nie mam I jakby niewiem co dalej Bo status bezrobotnego ciągle mam ale wniosek wysłany do PuPu jeszcze nie został rozpatrzony. I
  • Odpowiedz
@HuierP10: Podejrzewam że mogłeś się zarejestrować jako poszukujący pracy skoro jeszcze pracowałeś, teraz powinieneś złożyć wniosek o zarejestrowanie jako bezrobotny. Nie masz statusu bezrobotnego bo do tego potrzebna decyzja UP a sam piszesz że jej nie wydali.
  • Odpowiedz
@darek-jg: Chwilka, Status bezrobotnego miałem i mam cały czas Nie wydali decyzji o Tym że pracuje, no a teraz już nie pracuje a wniosek nie rozpatrzony. Wniosek o podjęcie pracy oczywiscie.
  • Odpowiedz
@HuierP10: Dopiero teraz zrozumiałem o co chodzi ;-
) A nie miałeś w międzyczasie stawić się w UP? Bo raczej i tak cię wykreślili tyle że pismo gdzieś na poczcie przepadło. Ja bym na twoim miejscu wziął świadectwo pracy i poszedł znów się zarejestrować to chociaż ubezpieczenie będziesz miał. No chyba że masz mieć na dniach nową pracę to szkoda fatygi.
  • Odpowiedz
  • 1
Od uzyskania pracy do zgłoszenia tego w UP jest czas dwóch tygodni bodajże, pismo wysyłają różnie, czasem po miesiącu dopiero postanawiają wykreślać z listy bezrobotnych :p
  • Odpowiedz
  • 0
@HuierP10 Pójdziesz albo zadzwonisz wytłumaczysz i nie będzie problemu. Też tak kiedyś miałem, wystarczy się nie bać i zagadać do nich
  • Odpowiedz
@HuierP10: Dosyć późno, ale może pomoże komuś innemu. Jeśli dobrze rozumiem te prace podjąłeś przez PUP? W takim razie kilka info dla ciebie:
- Podejmując pracę przez PUP czy nawet samemu ją znajdując tracisz status bezrobotnego bo nie jesteś już bezrobotny. Masz 7 dni od tego momentu na powiadomienie UP, zawsze liczy się data wysłania i nie interesuje cie ile zajmuje im ogarnięcie tego. W przypadku poczty najlepiej wysyłać poleconym, korzystając z praca.gov.pl jest to natychmiastowe.

- Po rozpatrzeniu wniosku wypiszą cie z listy bezrobotnych, przysyłając dezycje i w zależności od sposobu rejestracji będzie to : natychmiast przez praca.gov.pl, wystarczy podpisać profilem zaufanym; listownie na adres przez pocztę która może iść z 2 tyg. Rejestrując się przez portal dodatkowo trzeba było zaznaczyć że chcesz korespondencje elektronicznie a nie listownie (patrz zrzut).

- Jeśli podlegałeś pod ubezpieczenie zdrowotne z PUP to od dnia wypisania z listy bezrobotnych jesteś jeszcze ubezpieczony przez 30 dni. Czyli decyzja jest ze od 01.10.2020 jesteś wypisany to do 30 czy tam 31 możesz jeszcze korzystać z leczenia
t.....l - @HuierP10: Dosyć późno, ale może pomoże komuś innemu. Jeśli dobrze rozumiem...

źródło: comment_1602703245jRhPOKYEjJnfWjgHgCE5s4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
PS: Z tego co różowa mi mówiła od zgłoszenia do ubezpieczenia w ZUS (czy potwierdzenia w NFZ) do wyświetlenia się na zielono jako ubezpieczony w EWUŚ może minąć nawet 2 tyg. więc wtedy musisz najwyżej przedstawić im kwit od zleceniodawcy - więcej o tym w ostatnim źródle. Ciekawostka: Na czerwono wyświetlają się też np. osoby na zasiłku chorobowym po ustaniu zatrudnienia itd.

Źródła:
- Status ubezpieczenia w eWUŚ
- Dowody ubezpieczenia -
  • Odpowiedz