Wpis z mikrobloga

Kolejne cudo od Zenitha: model Defy El Primero 21. Otwarta tarcza o poziomie designu i wykończenia którego nie powstydziłyby się o wiele droższe marki to jedno, ale elementem wyróżniającym jest z pewnością stoper o dokładności 1/100 sekundy - wskazówka chronografu wykonuje jeden obrót wokół tarczy w ciągu jednej sekundy. Bardzo ładnie zaprezentowano to na filmie poniżej, gdzie widać tez o wiele więcej szczegółów tego wspaniałego modelu.

https://www.youtube.com/watch?v=9p37zv-BWhg

Ma on jednak dwie wady: rozmiar (44mm) i brak wersji stalowej, dostępne są tylko tytanowe i ceramiczne. Niektórym może też nie spodobać się zintegrowana bransoleta/pasek. Generalnie jest to zegarek dla koneserów ( ͡° ͜ʖ ͡°) którzy docenią poziom inżynierii (w środku de facto są dwa mechanizmy), wykończenia i generalnej wyjątkowości na tle konkurencji. Cena wynosi 40-50k.

#zegarki #watchboners #zenith
wjtk123 - Kolejne cudo od Zenitha: model Defy El Primero 21. Otwarta tarcza o poziomi...

źródło: comment_1602240510dHTknPIdEbpSSbJb66t08C.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wjtk123: @AllieCaulfield: chyba oglądałem go w APart w Złotych Tarasach. Dzieło inżynierii z całą pewnością. Na moim ręku leżał idealnie (gruba łapa). Dla mnie kompletnie nieczytelny i brzydki jak nieszczęście. Z łatwością wymieniłbym 4-5 innych zegarków w tej cenie, które bym prędzej kupił.
  • Odpowiedz
@wjtk123: no jednak po tym jak już naciśniesz ten przycisk chronografu te 500 razy ( ͡° ͜ʖ ͡°)... To dobrze byłoby poprostu czytać z niego czas czyli wykorzystać jego podstawową funkcjonalność
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@badtorro: Rozumiem, że każdy w tej cenie może znaleźć inne zegarki które bardziej mu się podobają, ze swej strony jednak zaznaczam, że w tej cenie ciężko o połączenie takiego chronografu ze szkieletową tarczą. :) Nie bez powodu nazwałem go zegarkiem ,,dla koneserów" ;).

@AllieCaulfield: Najważniejszą funkcjonalnością tego chronografu jest oglądanie poruszających się elementów mechanizmu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tak na marginesie, to zegarek ten posiada manualny
  • Odpowiedz
@wjtk123: ten zegarek jest u mnie w top do kupienia, zaraz obok starego el primero, podwojny mechanizmboners,
lepszy film z lepszymi ujeciami oczywiscie u watchfindera
r0k0 - @wjtk123: ten zegarek jest u mnie w top do kupienia, zaraz obok starego el pri...
  • Odpowiedz