Wpis z mikrobloga

Szukam laptopa. Znam się troszkę na temacie, ale może ktoś zna się lepiej.
Lapek do:
Kodowania
Wirtualizacji maszyn dla potrzeb własnych

Koniec,
A oczekuje:

Trwałości materiałów z których jest zrobiony
Dobrej matrycy
Konkretnej gwarancji.

Zawsze kupowałem IBM, potem Lenovo
Teraz myślałem nad DELL, ale niektórzy mi odradzają ze względu ze to jest jak to ująć... „laptop do przedsiębiorstw”.
Najchętniej macbooka chciałbym, ale to nie ten zakres cenowy.

Cena: do 3500zł

#komputery #laptopy #elektronika #dziwkikokstajskiboks
  • 16
  • Odpowiedz
@JesMan: tak, dwuletni t420 kosztował mnie 2200zł i przeżył 3 nowe laptopy mojej mamy i dalej żyje mając wydajność lepszą od niejednego chłamu za 1500 z marketu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A juz ze 7 lat ma.

#pustulkowelaptopy, patrz w hp elitebook, dell precision, dell latitude, ewentualnie thinkpad i hp probook
  • Odpowiedz
@JesMan: używam 3 takich na dobrą sprawę, jeden 11e(linux na pokładzie), T60 oraz T560. Radzą sobie dobrze i do 2000 zł można złapać fajne sprzęty IMHO. Wirtualizacja ? Docker ? Dużo ramu i jesteś w domku. Mam podobny profil jak Ty. Firmówka T490 - cudna maszyna ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@MercedesBenizPolska:

@rewida17:

Chyba T480 skradł moje serce. Old school podoba mi się. Dotyk i inne pierdoły nie są potrzebne. Pytanie jak z klawiatura? Dobrze się na tym pisze? I używa ktoś tego pomarańczowego ustrojstwa na środku?
Po za tym, jak touchpad? Idzie do przyrównać chociaż trochę do applowego? Czy raczej na przestrzeni tylu lat nic się nie zmieniło. W sensie nigdy nie mogłem pracować na touchpadzie w lapkach,
  • Odpowiedz
@JesMan: Touchpada używam już długo (gesty da się ustawić) kilkupalcowe cuda są spoko;). T480.. Nie trafiłem na niego boo... dostałem T490 Xd mam wersję z i5-8gen/16RAM ;) Matryca ta sama- ips fullhd, 96% pokrycia barw. Po 8h na HO chcę do niego wracać xD Ale tak z 90% wydziału ma T480.. Dobre maszyny :p Naklejki ? Szkopska klawiatura ;) (Umlauty)

Klawiatura- nie jest to taka jak w T60, ale nie
  • Odpowiedz
@JesMan: uzywalem w zyciu wielu laptopow jednak zaden touchpad nawet nie stał koło applowego. To najwspanialsza rzecz w macbookach, a w zasadzie jedyna godna uwagi xD Tutaj jest na bardzo dobrym poziomie, wygodnie mi sie korzysta.

Klawiatura jest bardzo fajna, starych thinkpadowych uzywalem z 8lat i zajelo mi z pol roku zeby sie do tej przyzwyczaić ale moim zdaniem jest jeszcze lepsza niż ta stara, wielbiona przez wielu.

Trackpointa używam
  • Odpowiedz
@JesMan: Na papierze wygląda fajnie, pójdź pomacaj czy toto jest sensownie wykonane.
Przy czym biznesówki są fajne z jednego, ale kluczowego powodu - serwisu NBD. Mój poprzedni Dell miał na gwarancji wymienione właściwie wszystko poza klawiaturą i obudową, ale serwisant przyjeżdżał w ciągu kilku dni (w całej Europie a zapewne też na świecie) i ogarniał temat w pół godziny. Nie wyobrażam sobie odesłania komputera na serwis na 2-3 tygodnie.
W
  • Odpowiedz