Wpis z mikrobloga

Tak jak mozna bylo miec watpliwosci czy debate Trump vs Biden wygral jeden czy drugi tak przy dzisiejszej debacie watpliwosci chyba nie ma.
Pence doslownie zniszczyl Harris. Mowil rzeczowo, grzecznie z poprawna dykcja i duza pokora, ktorej demokratycznej kandydatce bardzo brakowalo. Nie potrafila ona odpowiedziec na zaden merytoryczny argument Pence. Czesto mijala sie z prawda i wlaczala nic nie wnoszace watki tego jaka blyskotliwa kariere zrobila.
Nic dziwnego ze Kamala Harris jest jednym z najbardziej nielubianych politykow w USA.

#usa #debata #trump #pence #biden #harris
  • 31
od razu widać, że jesteś stronniczy, bo z tego co wiem praktycznie jednogłośnie lepiej wypadł na tamtej debacie Biden (sam nie oglądałem, ale widziałem dość miażdżące dla Trumpa oceny)


@rorf46: Kazdy jest stronniczy. A Ty z ta jednoglosnoscia to sie mocno zagalopowales. Nawet @rzep ktorego ciezko posadzic o pro Trumpowe sympatie popelnil wpis w ktorym podobnie stwierdzil, ze jednoznacznie nie mozna powiedziec kto wygral poprzednia debate prezydencka.

Moim zdaniem nie tyle
Nawet @rzep ktorego ciezko posadzic o pro Trumpowe sympatie popelnil wpis w ktorym podobnie stwierdzil, ze jednoznacznie nie mozna powiedziec kto wygral poprzednia debate prezydencka.


@baidu: Chwila chwila. Nie napisałem, że nie można, tylko, że odpowiedź na to pytanie, nie jest prosta.

Debata polityczna to nie jest dyskusja na wykopie, gdzie jedna strona może zagiąć drugą argumentami i badaniami i jednoznacznie "wygrać".

Dlatego komentarze wykopków, że "Trump zmiażdżył Bidena" bo ciągle
@rzep:

Chwila chwila. Nie napisałem, że nie można, tylko, że odpowiedź na to pytanie, nie jest prosta.


z poprzedniego:

Debata nie jest pojedynkiem gdzie zawsze mozna jasno okreslic zwyciezce jesli oczywiscie zadna ze stron nie popelni jakies powaznej gafy. Kazdy ma inne oczekiwania i moze inaczej oceniac kto wygral a kto przegral.

I przecież dokładnie to napisałem w moim wpisie.


Przyznales racje ze nie mozna jasno okreslic zwyciezce a nie ze
Przyznales racje ze nie mozna jasno okreslic zwyciezce a nie ze "nie jest latwo"


@baidu: Napisałem, że nie zawsze można, a nie w tym wypadku nie można. Jasno napisałem, że to Biden zyskał potencjalnie nowych wyborców, a nie Trump, i że to Biden rozwiał negatywne plotki wokół swojej osoby.

Dodatkowo sondaże wychodzące z opóźnieniem tylko to potwierdziły.

Juz ci pisalem raz cos o tych sadazach. A wiarygodnosc sondazy robionych wsrod sympatykow
Pobierz rzep - > Przyznales racje ze nie mozna jasno okreslic zwyciezce a nie ze "nie jest la...
źródło: comment_1602164684dDCJfcoqFfTwKE4KoxfP53.jpg
Napisałem, że nie zawsze można, a nie w tym wypadku nie można. Jasno napisałem, że to Biden zyskał potencjalnie nowych wyborców, a nie Trump, i że to Biden rozwiał negatywne plotki wokół swojej osoby.


Nie wiem po co tak krecisz. To bylo pisane konkretnym kontekscie i jakos pozostale rzeczy ktore pisalem dokladnie odnosnie tamtej debaty nie negowales jesli chodzi o to ze nie mozna jednoznacznie rozstrzygnac kto ja wygral. Chcesz sie z
Nie wiem po co tak krecisz. To bylo pisane konkretnym kontekscie i jakos pozostale rzeczy ktore pisalem dokladnie odnosnie tamtej debaty nie negowales jesli chodzi o to ze nie mozna jednoznacznie rozstrzygnac kto ja wygral. Chcesz sie z tego teraz wycofac, ok.


@baidu: To był wstęp do reszty mojej wypowiedzi. Nie możesz sobie brać jednego zdania pomijając całą resztę i twierdzić, że tylko ono się liczy.

Po raz kolejny przypominam ze
Dodatkowo tamte wybory miały rekordową liczbę wyborców niezdecydowanych - w dni wyborów było to 12.5% osób. Teraz masz to na poziomie 3%. I z tych 12.5% wyborców w kluczowych stanach zdecydowana większość zagłosowała na Trumpa, co dało mu zwycięstwo w głosach elektorskich.


@rzep: przeciez juz ci pisalem ze to jest nieprawda. W obecnych wyborach liczba niezdecydowanych jest na bardzo podobny pozimie czyli ~11%:

https://www.forbes.com/sites/tommybeer/2020/09/20/poll-finds-11-of-voters-still-undecided-as-election-nears/#11bb7f2a2eed
Po raz kolejny przypominam ze sondaze dawaly niemalze 100% pewnosc wygranej Hillary


@baidu: ale ty wiesz, że sondażownie z wyborów na wybory poprawiają wyniki. Tak jak PiS kiedyś był niedoszacowany, dzisiaj sondaże są bliżej faktycznych wyników PiSu.
ale ty wiesz, że sondażownie z wyborów na wybory poprawiają wyniki. Tak jak PiS kiedyś był niedoszacowany, dzisiaj sondaże są bliżej faktycznych wyników PiSu.


@JakovKarnic: ale przeciez sondaze nie sa robione od 5 czy 10 lat. Tylko od kilkudziesieciu lat. Przez ten czas nie potrafily jeszcze 'poprawic wynikow'? Przywolywanie Polskiego podworka ma niewiele wspolnego z sondazami w USA.

Niedawno w USA mielsmy kolejny przyklad 'poprawnosci sondazow'. Niedawne wybory do senatu tez
Przez ten czas nie potrafily jeszcze 'poprawic wynikow'?


@baidu: Trump przyciągnął nowych wyborców. Jak myślisz, dlaczego Trump wygrał w Michigan Wisconsin i Pensylwanii, które były uważana, za pewne niebieskie stany. Bo zmienił się elektorat, nastąpiły przepływy. Czy w tych wyborach tak będzie? Niewykluczone, choć mało realne.
Dużo większe prawodpodobieństwo, że albo wyniki będą oszukane, bo Trump nie uzna głosowania korespondencyjnego albo wyborcy Bidena przestraszą się drugiej fali koronawirusa.
Trump przyciągnął nowych wyborców. Jak myślisz, dlaczego Trump wygrał w Michigan Wisconsin i Pensylwanii, które były uważana, za pewne niebieskie stany. Bo zmienił się elektorat, nastąpiły przepływy. Czy w tych wyborach tak będzie? Niewykluczone, choć mało realne.


@JakovKarnic: Zobaczymy jak bedzie juz za niespelna miesiac okaze sie jak sondaze byly blisko lub daleko od rzeczywistosci.

Jesli chodzi o nowych wyborcow to niewiele osob bierze to pod uwage ale Trump jest bardzo
Obecnie wedlug sondazow dwukrotnie wiecej czarnych deklaruje chec glosowania na niego niz w 2016 roku.

Tutaj tez wydaje sie ze obecnie Trump ma wieksze poparcie u latynosow niz wczesniej.


@baidu: dość ciekawe, masz linki do sondaży. Chciałbym się zapoznać (wcale tego nie neguje, uważam, że to mógł byś fakt, ale do lutego tego roku, gdy sytuacja ekonomiczna w USA wydawała się być najlepsza od lat. Obecnie na korzyść demsow działa ten
dość ciekawe, masz linki do sondaży. Chciałbym się zapoznać (wcale tego nie neguje, uważam, że to mógł byś fakt, ale do lutego tego roku, gdy sytuacja ekonomiczna w USA wydawała się być najlepsza od lat. Obecnie na korzyść demsow działa ten kryzys który się zaczął.


@JakovKarnic: Ten sondaz jest z poczatku kwietnia takze nie jest rzeczywiscie najnowszy (ale chyba nie ma nowszego) natomiast jest zdecydowanie duzo po lutym.

Zgodnie z nim
nie jest tak na prawde anty europejski


@baidu: dlatego dąży do wojny handlowej?

Obecnie jest spora asymetria w clach jakie UE naklada na USA do cel jakie USA naklada na towary z UE.


@baidu: nic takiego nie istnieje. Czasem UE ma większe cła, czasem USA. Każdy się na to zgadzał i nie było problemu. Nawet jeśli porozumienie jest delikatnie lepsze dla UE (nie jest, bo UE jakoś ma mniejsze GDP
nic takiego nie istnieje. Czasem UE ma większe cła, czasem USA. Każdy się na to zgadzał i nie było problemu.


@JakovKarnic: Wlasnie istnieje. Porownaj sobie chociazby cla na samochody. Jest gigantyczna przepasc pomiedzy tym jak w europie sa opodatkowane samochody amerykanskie a jak w USA europejskie.
Czy jest chociaz jeden towar ktory w europie ma mniejsze clo niz w USA? Ja osobiscie nie znam zadnego. Wszystkie ktore znam maja wyzsze cla
Trump jako prezydent moze tworzyc dobre warunki pod inwestycje w Polsce


@baidu: umowy handlowe to np. niższe cła z Polski do USA. Trump planuje coś znosić dla Polski? Bo póki co, to prędzej Biden wynegocjuje TTIP i Polska dostanie niższe cła do USA, niż Trump da nam dobre warunki.

Poza tym, Niemcy przez UE, inwestują w Polsce setki miliardów Euro. Czy USA da nam taką umowę? Czy da nam coś w
Poza tym, Niemcy przez UE, inwestują w Polsce setki miliardów Euro. Czy USA da nam taką umowę? Czy da nam coś w zamian funduszy europejskich? Znam odpowiedź, nie, Trump nie da nam żywej gotówki, na budowę dróg i autostrad, więc USA to nie jest nasz podstawowy partner. Podstawowy partner to UE i Niemcy.


@JakovKarnic: Tak masz racje Trump nie da Polsce miliardow dolarow czy euro. Ale zmartwie Cie, Biden tez nie