Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ydrk: dolne zdjęcie - być może. Ale generalnie nie wiąże mi kolejnych linii i jakby nie dojeżdża do ściany bocznej?
  • Odpowiedz
Jeśli tak wygląda pierwsza warstwa to ewidentnie dysza jest zbyt wysoko nad stołem. Ewentualnie problem może leżeć w kalibracji ekstrudera i flow. Jeżeli poziomujesz za pomocą kartki papieru, to polecam zaraz po "auto home" podniesienie dyszy (osi Z) o 0.1mm do góry a dopiero potem poziomowanie za pomocą kartki. Sprawi to że pierwsza warstwa rzeczywistości będzie układana na zadanej wysokości np. 0.2mm a nie na 0.3mm (0.1mm to wysokość kartki).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kokoszax69: faktycznie ostatnio coś grzebałem przy kalibracji ekstrudera i flow.
Spróbuję jeszcze raz z poziomowaniem.
Mam Marlina 2.0 z tym manualnym poziomowaniem i to też dziwne bo po każdym włączeniu muszę to robić ( ͠° °)
  • Odpowiedz
Po poprawnym wypoziomowaniu stołu zrób ponowną kalibrację ekstrudera i flow. Musi być to zrobione dobrze. Plus taki że jak zrobisz to dobrze to aż do zmiany dyszy nie będziesz musiał tego robić. Kalibrację ekstrudera robi się raz a dobrze nie zależnie od dyszy.
  • Odpowiedz
@raFFcio Nie rozumiem kwestii poziomowania stolu przed każdym wydrukiem bo przecież robi się to ręcznie po poleceniu "auto home" a potem przed każdym wydrukiem slicer wymusza "auto home" po nagrzaniu dyszy i stołu. Wydaje mi się że mylisz jakieś pojęcia. Co do kalibracji to Petrzak robi to dobrze jeżeli chodzi o ekstruzje, ale dokładniej zrobisz to nie na 100mm a 120mm. Jego arkusz kalkulacyjny jest co do ekstruzji (króków) poprawny. Co do
  • Odpowiedz
@raFFcio: No jak to jak? Po poziomowaniu musisz zapisać ustawienia do pamięci (m500), a przed drukowaniem (po g28) je z pamięci odczytać, żeby zadziałały. Robisz to kodzie startowym, np. w Cura nazywa się to Start G-code.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nkrnpp: sprawdzę
@kokoszax69: zrobię jeszcze raz kalibracje z Twoimi radami. Generalnie autohome się robi poprawnie i za każdym razem. A bed leveling robię (to jest ta opcja z dokładnym poziomowaniem w 9 punktach). I o ile zaraz po tym wydrukuję to poziom jest ok. Ale jak tylko wyłączę drukarkę to wydaje się, że tych parametrów nie zapisał. Po pierwsze nie ma w menu opcji "bed level on" i wydruki widoczne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nkrnpp: a jeszcze inaczej zapytam: wybieram w manu opcję level bed, przechodzę przez 9 punktów, otrzymuję komunikat bed leveling done. Co teraz? Syriac do drukarki m500? Czy już to się dzieje samoistnie? Czy może mam kliknąć "store settings" w sekcji menu "bed leveling"?
  • Odpowiedz
@raFFcio nie miałem do czynienia z drukarką z auto poziomowaniem, ale na zdjęciach te. Anet ma nakrętki motylkowe mocujące stół i w normalnych warunkach (bez czujnika poziomowania) to za ich pomocą poziomuje się stół
  • Odpowiedz
@raFFcio: Zrób poziomowanie, zapis parametry (m500, Store settings czy do tam masz). Wyślij m501 i zanotuj\skopiuj co Ci zwróciło w poszczególnych punktach w g29.
Wyłącz i włącz drukarkę, wyślij m501 i zobacz, czy jest to samo. Jeśli tak, to jest ok. Jeśli nie, to znaczy, że nie zapisałeś prawidłowo do pamięci parametrów.
  • Odpowiedz