Wpis z mikrobloga

@yaah Zobaczymy co się pojawi do następnych wyborów, ja jestem liberałem, nie podoba mi się nadmierny socjal ani konserwatyzm. W tej chwili tylko PO ma zbliżony do tego program. Reszta jest albo zbyt konserwatywna albo zbyt socjalna. Albo jedno i drugie.
@Wujo_Stachu: zrobić tabelkę to ja też umiem. Te kwoty są tak abstrakcyjne że nie wiem na jakiej podstawie miałbym w nie wierzyć. Podniesienie płacy minimalnej jest w pozycji wydatek i przychód jednocześnie, bez refleksji czy wzrośnie szara strefa, spadnie zatrudnienie itd.
@Volki: a ty wiesz że konfa więcej razy głosowała zgodnie z pisem niż, lewica
ale nie, lepiej wierzyć w jakąś mityczną koalicje, BO WSZYSCY CHCĄ ZNISZCZYĆ BIEDNĄ KONFEDERACJE
( ͡° ͜ʖ ͡°)
czenia wpływów ich planów wpłyną na budżet państwa. Konfa no cóż, takich wyliczeń nawet nie zrobiła.¯_(ツ)_/¯ A przypomnę że obe


@Zendemion: dobra wywalamy wszystkie podatki oprócz VAT-u,
1. jak zamierzasz zrekompensować straty samorządów, przez tą reformę
2. jak zamierzasz spiąć budżet
3. jak zamierzasz przez zmniejszenie się dochodów, spłatę zadłużenia,
4. jak zamierzasz prowadzić inwestycje np drogowe, skoro państwo nie ma pieniędzy na takie inwestycje patrząc na pkt 3 i 4
@Volki: aha, czemu prawie połowa konfy, nie podejmuje decyzji tylko się wstrzymuje, co? liczą na mityczną koalicje z pisem, bo z PO to ostro jadą, a z PiSem jak by się tak wstrzymywali, PISPO jedno zło ale nie do końca
a i lewak rozumiem że tak mówisz do siebie patrząc w lustro ( ͡° ͜ʖ ͡° )
@Matixer: ale nikt nie mówi że to ma się wszystko stać z dnia na dzień.
0% vat na jedzenie i kwota wolna jako 12-krotność pensji minimalnej na oko zmieszczą się w oszczędnościach po usunięciu 500+.
Pierwsze kroki o których mówi Mentzen to przede wszystkim uproszczenie rozliczania podatków. Czas też ma wartość, a nasi przedsiębiorcy tracą go na samo rozlicznie vat kilkukrotnie więcej niż w Estonii. Nie uważasz, że wpływ jaki to
Ciekawe czy jest gdzieś w jakimś pdf rozrys budżetu pańśtwa, żeby pobawić się w rózne obliczenia

uproszczenie rozliczania podatków

tu się zgadzam w 100%, dodam że mogli by do tego wykorzystać e-puap, żeby online móc wysyłać rozliczenia
sam jak planowałem otwarcie firmy, to od razu z księgową