Wpis z mikrobloga

Jakie słuchawki do 300 (maks. 350) zł do komputera (głównie granie i muzyka)?

Przesiadam się z Creative Aurvana Live - miałem na oku Creative Aurvana Live! 2 i AKG K240 MKII - ale nie wiem czy integra wystarczy do zasilenia tych AKG

EDIT: Zapomniałem dodać że chodzi mi o słuchawki wokółuszne

#sluchawki #audio #pytaniedoeksperta
  • 12
@NPC_358034: Integrę mam bardzo budżetową, ale jednak nie chciałbym wydawać pieniędzy na jakąś mega-drogą kartę dźwiękową... Czy jest cokolwiek ciekawego do 100 zł (myślałem nad Creative Sound Blaster Play! 3, ale na "specjalistycznych" forach słyszałem że to niewarte uwagi)
@LinuxMirek: daruj sobie. Albo uzbieraj na coś, co przynajmniej przyda się w różnych sytuacjach ze względu na porty (fx dac 6 na przykład) albo zostaw integrę. Nie daj się wpędzić w zakup urządzenia jeżeli nie widzisz powodu by je kupować. Idź do sklepu audio ze słuchawkami, porównaj na kilku DAC, jeśli usłyszysz różnicę wartą te 200-250zł to poszukaj DAC. Jeśli nie, szkoda kasy.
@NPC_358034: I czy słyszałeś AKG K240, brzmią dobrze? Bo nie mam obecnie możliwości przesłuchać a nie wiem czy są upgradem względem CAL?

No ew. zostaje jeszcze zwrot do sklepu w ciągu 14 dni ale to ostateczność
@LinuxMirek: A co to oznacza dobrze? ;p Ja jestem przyzwyczajony do słuchawek monitorowych, ze stosunkowo niewielką ilością basu. Hm5 mi pasuje, superluxy też. Jeżeli chodzi o ogólną jakość i wierność specydikacji, wszystkie podane modele są "dobre" ale czy odpowiadają Twojemu gustowi to już inna sprawa.

Cal i kossy porta pro zapamiętałem jako słuchawki mulące, przebasowione i przede wszystkim niewygodne a to przecież popularne modele. Podejrzewam że w pierwszym momencie odbierzesz je
@NPC_358034:

Właśnie te CALe dla mnie brzmiały ok, chociaż jak ich słucham na integrze i porównuję nawet z telefonem to czuć przepaść - ta karta Creative będzie w jakikolwiek sposób lepsza od karty z bardzo budżetowej płyty?

Chyba jednak wypróbuję te AKG, najwyżej zwrócę
@LinuxMirek: nie korzystałem z czegoś takiego, ale sama wielkość oznacza że nie zamontowano tam elementów które się spotyka w solidnych DAC. Co tu dużo mówić, porównaj jakimi cechami / podzespołami chwali się sam creative w swoich endgamowych kartach dźwiękowych i sprawdź czy którekolwiek z nich znajdziesz w tym donglu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moja rada - nie brać. Jak za bardzo oszczędzasz to wydajesz kasę 2 razy.