Wpis z mikrobloga

@masiej: Wiatraki na karcie. W pulpicie mam jakoś 950 RPM na GPU to jest temperatura 35-40c a bez nich to jest 45-50c. Wiatraki w obudowie oczywiście obniżyły temperaturę o tą różnicę którą Ty masz. Mam 3 wiatraki na froncie 1 na górze i 1 z tyłu.
@masiej: Tak. Krzywki mam inaczej ustawione ale to musiałbym PC odpalić żeby Ci zrzut dać jak to dokładnie wygląda. Aha i ja mam zrobiony undervolting. 1800MHz na napięciu 950 mV
@masiej: Tak. MSI RX 5700 Gaming X dokładnie taką kartę mam.

Undervolting to znaczy że obniża się napięcie rdzenia co oczywiście obniża temperaturę no i wiatraki na samej karcie mam ustawione po swojemu.

Zależy jak dobrze wentylowaną obudowę masz
@Ashvili: chyba niezbyt pewnie się czuję żeby sie bawić w ten undervolting na własną rękę.
moja obudowa to silentiumpc regnum rg4t. 3 wiatraki, 2 prędkości+wyłączenie.

z krzywymi jak powyżej i 1 stopniu obrotów wiatraków w obudowie utrzymują się okolice 41*C.
@Ashvili: poobserwuję jak się będą prezentować temperatury przy tych ustawieniach na pulpicie i w Warzone. Może zostawię ;)

a z czym karta współpracuje u Ciebie?
@masiej: Ryzen 5 3600 1.1v 4.2GHz. Pamiętaj tylko że nie każda karta i nie każdy procesor działają tak samo. Od niższego napięcia możesz mieć problemy ze stabilnością. Możesz, nie musisz. Sądzę że będzie ok. Podkręciłem na MAX tą kartę i obniżyłem jej te napięcie i tak używam już 4 miesiące i jest ok a temperatury w grach to mam do 70c w gorące dni, jak jest chłodniej to mam 64-65c.
@masiej: Wgrywałem. Nie polecam generalnie. Karta głupieje, w sensie chłodzenie wkręca się ostro na obroty i ciężko to okiełznać. Poza tym brakuje stabilności w grach. Lubi wyrzucić grę do pulpitu albo BSOD wywalić. Temperatury są znacznie wyższe jakieś 15-20c więcej na zwykłych ustawieniach.

Próbowałem dostosować napięcia i taktowania nawet niższe, zbliżone do wersji bez XT i nic z tego. Jednak różnica hardware'owa powoduje ten problem że to nie co końca działa
@Ashvili: wlasnie spotkalem sie z dwoma skrajnie odmiennymi opiniami na temat tego biosu. po Twojej opinii jest 2:1 na niekorzyść ( ͡° ͜ʖ ͡°) mowisz, ze jeszcze grzebałeś w biosie z taktowaniami. czyli zmiana tych napięć to taka połowiczna robota, nie?