Wpis z mikrobloga

Mam pytanie budowlane, i nie znam nikogo kto umiałby pomóc, więc może tutaj doradzicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W trakcie remontu chciałem dodać okno w ścianie nośnej. Chciałbym to zrobić w sposób legalny, żeby potem się nie zamartwiać czy mi na głowę dach nie spadnie, albo czy mi urząd kary jakiejś nie dowali.
Gdy szukałem w google to trafiałem głównie na informacje dotyczące budowy domu od nowa, a nie dodania jednego okna.
Posiadam stary projekt domu, jak coś.
Czy umie ktoś opisać po krótce, do kogo muszę zagadać i jakie dokumenty przygotować żeby to zrobić? Tylko błagam, nie zaświadczenie A38 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#remontujzwykopem #pomocy #budownictwo
  • 11
@Barcol: Powiem tak:
kumpel chcial ZAMUROWAC brame do garazu. (czyli bardziej bezpiecznie niz Ty wybijajac dziure w scianie nosnej)
Potrzebowal projekt budowlany, jakies zgody z urzedu miasta, i ogolnie kupe papierow. A chcial zamurowac - Ty chces zrobic dziure to nawet nie chce wiedziec czego bedziesz potrzebowal :P Powodzenia
@Barcol: takie roboty powinny w urzędzie przejść na zwykłym zgłoszeniu, nie będzie potrzebne pozwolenie na budowę (o ile mowa o domu jednorodzinnym). Jeżeli chcesz być spokojny to weź projekt i podejdź do lokalnej pracowni konstruktora ( ewentualnie architekta) i spytaj ile chce za ogarnięcie tematu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Barcol: klientka chciała wukuc okno balkonowe. Zlecenia nie wykonam przed załatwieniem formalności-na drugi dzień telefon od niej, że jest po rozmowie z głównym inspektorem budowlanym starostwa-nie musi mieć w ogóle papieską na to. Tak więc co urzędnik to inne prawo.