Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
Od dziecka marzyłem o takiej obudowie, teraz już nie jestem dzieckiem, ale radość razy dziesięć ;p. Z obudowy z odpustu w której upchnalem 5 HDD i 2 SSD mam teraz pierwszy raz zamknięta obudowę w której wszystko ładnie leży i jest wygłuszone. Zastanawiam się czy dokupić wentylatory czy zostawić jak jest fabrycznie jeden przód jeden tył.

Zmieniać i5 2400 na i7 3770 za 350zł, czy zbierać na AMD 3600 + mobo b450 + ram czyli jakieś 1500-1700zł?

#chwalesie #pcmasterrace #komputery #kiciochpyta #intel
rennaissance - Od dziecka marzyłem o takiej obudowie, teraz już nie jestem dzieckiem,...

źródło: comment_16017065482uzdgYZg8hmZ9bZjhzSbXx.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@rennaissance nie wolisz wymienić tej prędkości na bezpieczeństwo danych i zrobić Raid5?
Albo chociaż R1 na dwóch dyskach na rzeczy ważniejsze i R0 na reszcie na pierdoły?
  • Odpowiedz
  • 1
@rennaissance w sumie post tej ilości dysków mógłbyś zrobić Raid10 (aka 1+0)
Nie ma aż takiego spadku wydajności a jest redundancja, zjedziesz z pojemnością do 1TB ale przy R0 jak jeden dysk się wysypie to całe 2TB znika.
  • Odpowiedz
  • 0
@rennaissance ja mam i5 2500k, myslałem nad zmianą na i7 3770k bo nie musiałabym zmieniać płyty ale chyba lepiej uzbierac ze 2k i kupic nowego procka plyte i ram. Wiec Tobie też tak doradzam ( )
  • Odpowiedz
@rennaissance: czy ja dobrze widzę, że jest miejsce na wentylator na spodzie? Jeśli tak, to wrzuć tam wentylator #!$%@?ący, najlepiej 140mm i temperatura na GPU powinna się trochę poprawić. Wentylatora na spodzie w zasadzie nie słychać w porównaniu z tymi na górze, z przodu i z tyłu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cane: ja zmieniłem z 2500k na i7 2600k i warto było, chyba musiałem dopłacić 50 zł. A różnica jest i można sobie odkładać na nową platformę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ulyssos: przecież dopiero co kupiłem nową obudowę ;p to jest fractal design define R3. Zajebista jest. Post wyżej obrócone ;)

@rennaissance: 10400f jest za 650zł akutalnie a 3600 jest nawet na alie ponad stówke droższy a polsze niedługo 1000 bedzie kosztować XD

@Rudszy_132: ja jestem totalnie Intel team, więc rozważnie się przypatruje co się dzieje po moich 10 latach przerwy z komputerami. Dużo zależy od cen ZEN 3 do których potrzeba jeszcze 2 tygodni. Mam nadzieję że będzie takie zamieszanie że Intel mi podejdzie cenowo dobrze.

@rennaissance: czy ja dobrze widzę, że jest miejsce na wentylator na spodzie? Jeśli tak, to wrzuć tam wentylator #!$%@?ący, najlepiej 140mm i temperatura na GPU powinna się trochę poprawić. Wentylatora na spodzie w zasadzie nie słychać w porównaniu z
  • Odpowiedz