Wpis z mikrobloga

@Iucek: Mnie interesują ew. różnice w prowadzeniu osi Z, mocowaniu i regulacji platformy czy tej "kuwecie" na żywicę (czy jak tam się te elementy nazywają). Wszystko "jeden ch..", czy jest coś gdzieś lepiej pomyślane?
Nie miałem okazji pomacać, a myślę o którymś z tych 3 modeli.
@Portier-Harry_Portier: ja swoją wiedzę czerpię z neta, ale wygląda na to że kadź jest w każdym podobna (przykręcane z boku), podobnie też wygląda poziomowanie. Anycubic Photon też wchodzi w grę, bo też mi się zdaje że te drukarki produkują baaaardzo podobne wydruki. Dla mnie istotne jest duże pole wydruku, ale na Peopooly czy jak tam się ta wielkoformatowa drukarka nazywa nie mam kasy. Anycubic jest fajnym wyborem, bo często u majfrendów
@Podstarzaly_Mandalorianin: Jak chcesz tanio na już i dobrej jakości to Phrozen Sonic Mini 4K ;) Elegoo odpuść straszne gówno, no i nie ma co celować już obecnie w nic co nie ma ekranu mono. Jak chcesz dopytać o cokolwiek w dlp wał śmiało zawodowo z nimi pracuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Iucek: Nie pasuje, jest o pół milimetra niższy i trzeba na fdm’ie drukować pod niego podstawki żeby dobrze się licowało i dało się wypoziomować platformę ( ͡ ͜ʖ ͡)
@loveGFD: która w budżecie 1200-1600PLN (może być z banggooda albo innego chińskiego dostawcy, nie musi być krajowa) da mi największą powierzchnię roboczą? Głównie pod kątem częsci do modeli RC jest mi to potrzebne (czasem długie i wąskie elementy jak elementy klatki bezpieczeństwa, wały napędowe albo obudowy dyferencjałów, czasem grille i całe np. drzwi albo błotniki).
@Podstarzaly_Mandalorianin: Żadna nie da jakiś super dużych rozmiarów jeśli chcesz celować w trochę większe pole robocze w xy to Phrozen Sonic Mini 4K delikatnie ponad budżetem ale na głowę bije te dwie i masz z Polska gwarancją, jeśli nie on to Photon Mono SE albo Photon Mono X z Ali bezpośrednio od Anycubica. Na pewno nie liczył bym na super wytrzymałe elementy mechaniczne z żywic, jeśli chcesz robić jakieś części ozdobne