Wpis z mikrobloga

ALE BYDLE!

Kupiłem wczoraj używkę 60x45x90 - poniosło mnie, ale była tania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nawet nie wiem co tu będę trzymać, ale muszę odwalić coś ekstra w środku - nie będę się spieszyć.

Macie jakieś pomysły na ciekawego zwierza do takiego zbiornika? Najlepiej coś co mógłbym skarmić głównie muchami. Myślałem o P. Klemmeri

#terrarystyka #hobby #chwalesie #strycharium
Jarczur - ALE BYDLE!

Kupiłem wczoraj używkę 60x45x90 - poniosło mnie, ale była tan...

źródło: comment_1601617137IGi6GIQzXb4zPVirNy6iFg.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Hetrodomitrazocholina: wszystkie terraria trzymam na strychu, także interesują mnie tylko składane, które mogę wnieść tam w częściach. Niestety są dość drogie, ale coś za coś :)

BTW - u szklarza Ci nie zrobią otwieranych drzwiczek - lepiej szukać firm co robią terraria. :)
  • Odpowiedz
@Hetrodomitrazocholina: Nie no tutaj masz 60 szerokość, 90 wysokość, to przy przesuwnych to już kawał szkła no a gilotyna niewykonalna. Drzwiczki są dużo bardziej wygodne. Tropical factory ma niedrogie terraria z drzwiczkami właśnie - ceny tak 50% exo terra.
  • Odpowiedz
@Jarczur: Dalej wolę przesuwne i normalną wentylację z blaszki perforowanej. Lepsza przejrzystość, wytrzymałość wentylacji, zamek zawsze można założyć, łatwiej utrzymać w takim czystość. Wentylacja z siatki ma mnóstwo minusów, od rdzewienia po samą wielkość, więc trzeba przerabiać (na moje potrzeby- zwierzęta, które mi się podobają zwykle potrzebują wysokiej wilgotności). No i koszt kilkukrotnie niższy- nie każdego stać wydać 600-800zł na takie nowe szkło z plastikami, kiedy może mieć za 200zł. Każdy
  • Odpowiedz
@Hetrodomitrazocholina: no tu się zgodzę, w tropikalnych ta siatka u góry jest upierdliwa strasznie.

Tylko jak pisałem o tych z tropical factory to nie miałem na myśli takich z siatką u góry. Obczaj sobie na facebooku - mogą zrobić normalnie z blaszki i w wybranych miejscach - a mają otwierane drzwiczki.

Pewnie jakbym nie musiał tego wnosić na strych po małej drabince to bym brał coś takiego.

Natomiast miałem kiedyś 100x50x50
  • Odpowiedz