Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szlag, zainstalowałem sterowniki od SecuROM (gra: Night Watch) i PC nie chce nawet uruchomić ekranu BIOS. Przy uruchomieniu pokazuje czarny ekran [telewizor traktuje to jako odbiór sygnału]. Nawet odpięcie dysków powiązanych z grą i systemem nie pozwala na normalny rozruch. Ktoś wie co zrobić? Muszę resetować BIOS?

System: Windows 10
Płyta główna: Gigabyte Aorus X470

#pc #komputery #informatyka #securom
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Majaque @Chino: Tłumaczę w punktach jak to wyglądało i wygląda :D

1. Instaluję oprogramowanie chroniące grę. Prosi mnie o restart PC, co czynię.
2. Komputer gasi ekran i pozostaje w tej formie przez 10 minut, nie uruchamiając ekranu z powrotem.
3. Force restart, próba uruchomienia PC.
4. Ekran przed włączeniem PC pokazuje "brak sygnału", który znika wraz z odpaleniem PC. Nie pokazuje ekranu BIOS. Ciągle czarny ekran.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Majaque: Zewrzeć piny? Wow, z tym spotykam się po raz pierwszy.

@Majaque @Chino @michaelpol90 Dziękuję za pomoc wszystkim. Wyjęcie baterii CMOS na 15 minut rozwiązało częściowo problem. Niestety, SecuROM uszkodził mi system. Teraz będę kombinował z przywracaniem systemu i naprawą. Wielcy jesteście.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Majaque: Właśnie a propo. Night Watch oparty jest na silniku Silent Storm ale za wuj pański nie ma zamiaru odpalić na systemie x64. Jakaś porada?

I przy okazji, wyjaśnisz o co chodzi z zwarciem pinów? Chodzi o zworkę na płycie?