Wpis z mikrobloga

Tworzę sobie dłuższe opowiadanie i chcę mieć scenę, w której czarownik ma urządzenie, którym reguluje działanie duszy drugiej osoby. Wyjął duszę z ciała i musi uregulować jej świadomość, funkcje życiowe, nieprzenikanie przez meble itp.
Potrzebuję pomysłu, jak mogłoby wyglądać urządzenie do takiej regulacji, jakiś artefakt ;) Może wam coś przyjdzie do głowy? Mam wstępne dwa pomysły, ale nie do końca osadzone i może mnie ktoś zainspiruje do czegoś "Wow".

B.....a - Tworzę sobie dłuższe opowiadanie i chcę mieć scenę, w której czarownik ma u...

źródło: comment_16014822494TNU6Lbgv9WnMtZ20FljCB.jpg

Pobierz
  • 9
@Brokatowa a może sterować zdalnie czy musi ją najpierw wydobyć? Oglądałeś serial preacher? Tam izolowali duszę od osób do fiolki. Możnaby zrobić coś podobnego... Wydobyć duszę poddać obróbce i oddać właścicielowi... Oddać albo nie. Można też łatwo sprzedać. Albo posiadać wiele dusz na własność o być wiecznie młodym mądrym itd... a te dusze cierpią w cudzym ciele. A osoba bez duszy? Co stanie się z nią po śmierci?
@Brokatowa: komoda z wieloma szufladami, w których dusza jest włożona po otwarciu jednej szuflady dusza zaczyna wylatować, ale szybko zamykasz szufladę i otwierasz drugą szufladę, w której ten kawalek duszę leci, a otwierając i zamykając wiele małych szuflad, sortujesz duszę