Wpis z mikrobloga

Cześć, mieszkam w #uk 10 miesięcy, pracuje od czasu przyjazdu, czy to prawda ze faktycznie nie ma możliwości abym wziął nawet telefon w abonament bo jestem zbyt krótko? Nie mam historii kredytowej a chciałem zacząć ja wyrabiać, niestety nie jest to takie proste jak w PL. Jedyne co udało mi się do tej pory to wziąć na Amazon jakiegoś Sticka za 40 funtów i rozłożyć płatność na 5 rat, żeby jakkolwiek mieć to w historii. Czy muszę czekać trzy lata żeby dali mi telefon w abonamencie? Na razie nie wynajmuje mieszkania, nie mam na siebie rachunków
  • 19
Spróbuj w Carphone Warehouse, nie mogłem nigdzie dostać nawet w Virgin, u których mam Internet. W Vodafone dostałem bez problemu.
@golagolagola: nie musisz czekać 3 lat. Jak brałem abonament w vodafone to faktycznie aparatu nie chcieli mi od razu sprzedać, ale plan sim-only już tak. Ziomek powiedział, że po 3 miesiącach prawidłowego opłacania abonamentu przez direct debit można wziąć aparat. Sam ostatecznie z tego nie skorzystałem, bo nie potrzebuję nowego telefonu, ale opcja jest. No i abonament na telefon sam w sobie poprawia ci credit score (albo pogarsza, jak przestaniesz płacić
Nie mam historii kredytowej a chciałem zacząć ja wyrabiać


@golagolagola: pewnie z zamyslem kupna domu w przyszlosci?
Spokojnie, nie trzeba miec historii kredytowej.
Jesli bedziesz normalnie zyl i oplacal wszystkie rachunki itd. To szybko bedziesz miec dobry "credit score"
@golagolagola: To pewnie dlatego, nie masz nic co by świadczyło że gdzieś mieszkasz na stałe chociaż, zacząłbym od samego abonamentu na rok lub tzw. one month contract i po roku poprosił już o telefon w abonamencie
@golagolagola nie słuchaj ludzi co mówią o wyrabianiu sobie historii kredytowej robiąc na darmo zakupy na raty. Ci debile płacą extra za coś co biorą na siłę, żeby coś było, że się spłacało.

Kupiłem normalnie dom nie mając nic nigdy na raty, nie mając telefonu na abonament nigdy, a według exoerian brakowało mi 4 punktów do maxynalnego wyniku.

Będziesz wynajmował kiedyś mieszkanie, płacił rachunki, kupisz samochód to ubezpieczenie pewnie będzie na raty