Wpis z mikrobloga

Rozglądam się za działką budowlaną i zastanawia mnie teraz temat podłączenia wody. Z tego co czytałem to są dwie opcje: studnia lub wpięcie się do (m/w)iejskich wodociągów. Sprawdzałem wszystkie interesujące mnie działki na Geoportalu pod kątem dostępności kanalizacji, prądu i wody (napiszą w ogłoszeniu "woda w drodze" i zgaduj co mają na myśli: "pod asfaltem" czy może "kiedyś będzie" ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). O ile kanalizację przeważnie da się namierzyć i przechodzi koło działek (brązowa linia podpisana ks?), o tyle z wodą widzę jedynie niebieskie linie nie podłączone w żadną większą sieć.
Weźmy na przykład screena poniżej. Żółta linia gs to pewnie gaz, czerwone eN to prąd, pomarańczowe t to telefon, brązowe ks to kanalizacja, a niebieskie w to wodociągi? Domek po prawej u dołu ma krótką linię idącą od punktu podpisanego "w" - zgaduję, że to jego własna studnia. Domek u dołu po lewej też tak się zaczyna, ale potem linia idzie niżej do kilku kolejnych domków. Wszyscy korzystają z jednej studni? Czy może jakaś miejska sieć wodociągowa nie jest tam zaznaczona, a oni wszyscy są do niej wpięci?
Druga sprawa przy okazji pierwszej: jest możliwe, że do wody będzie się dało wpiąć tylko od sąsiada? Co jeśli sąsiad z jakiegoś powodu nie zgodzi się na to - chyba ma takie prawo?

Innymi słowy, w skrócie: skąd wiedzieć czy na działce na pewno będę miał dostęp do wody?

#budujzwykopem #geoportal
HalEmmerich - Rozglądam się za działką budowlaną i zastanawia mnie teraz temat podłąc...

źródło: comment_1601393896iNOvFKrqyjY6eYuBBRoHfG.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@HalEmmerich: po prawej jak sobie rozwiniesz plusikiem to masz warstwy - troche to latwiej ogarnac jak powylaczasz niepotrzebne. Wodociag w drodze moze byc niezinwentaryzowany dlatego go nie widac.
  • Odpowiedz
@koob: No właśnie wszystkie media są razem w kategorii "pozostałe", więc nie da się zrobić czytelniej ()

Wodociag w drodze moze byc niezinwentaryzowany dlatego go nie widac

Niezinwentaryzowany, czyli gmina o nim nie wie? Czy tylko geoportal? Czyli najpewniejsze będzie pytanie w gminie gdzie koło danej działki będzie woda?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@HalEmmerich: wo50 oznacza wodociąg (średnica rury), tutaj wydaje się podpięty ale to może być kwestia nie wniesionego na mape. Jeżeli będziesz na na miejscu i zobaczysz takie małe żeliwne okrągłe klapki w drodze oraz hydranty to znaczy się że masz wodociąg w drodze i będzie się dało do niego podłączyć. Gmina to też dobre źródło informacji, powinni ci powiedzieć co i jak, mają swoje mapy.
Co do studni to osobny
  • Odpowiedz