Wpis z mikrobloga

Tak jak nigdy nie narzekałem na #pekao tak nie wiem o co chodzi z tymipłatnościami zbliżeniowymi. Idę na zakupy, używam Peopay do zapłacenia zbliżeniowo pierwszy raz... nie wiem - od tygodnia. I przy płaceniu dostaje komunikat, że wyczerpałem limit płatności zbliżeniowych i mam sobie go odnowić - klikam w ten komunikat i przenosi mnie tylko do aplikacji Peopay i nigdzie więcej. Już któryś raz z rzędu na zakupach nie mogę zapłacić w ten sposób, muszę babkę prosić o płatność Blikiem, ale jak trafię na jakąś starszą ekspedientkę to jest error i jestem w bladej dupie. Wchodzę na stronę pekao24 czy peopay i nigdzie nie ma jakichkolwiek opcji zwiększania limitów poza tymi tutaj, których jak widać na załączonym obrazku nie przekroczyłem, a mimo to wczoraj dostaje komunikat płacąc w aptece, że wyczerpałem ten limit. O co tutaj chodzi?
#banki #bankowosc #peopay #pekao24
f.....u - Tak jak nigdy nie narzekałem na #pekao tak nie wiem o co chodzi z tymipłatn...

źródło: comment_1601379349b6dViTGaRVdbJ4AinVQhDy.jpg

Pobierz
  • 8
@Singularity00: W Apple Pay autoryzujesz biometrią każdą płatność (face ID albo odcisk palca), a przynajmniej ja tak mam i nie wiem jak zrobić aby zapłacić bez autoryzacji.
@voot: no tak ale to jest tak zrobione, że w zasadzie robi się w locie podczas płatności. Żadnego klepania pinów co x transakcji. Proste i skuteczne zabezpieczenie.

Tymczasem po wymysłach eurokratów płatności kartami stały się po prostu upierdliwe, do tego część banków wdrożyła to co do linijki jak choćby pekao sa ale nie tylko. Mam u nich konto i jak wcześniej AP miałem pod kartę innego banku podpiętą tak po tych
@Singularity00: też używam Apple Pay, bo faktycznie jest bardzo przyjazne. Przypomniałeś mi jeszcze, że w AP można autoryzować pinem zamiast biometrią, ale nie jest to zalecane i faktycznie mniej przyjazne.

Również nie podobają mi się europejskie przepisy, traktują wszystkich jak debili, a faktycznie te przepisy, rozsądnym utrudniają życie, a debila i tak nie uchronią, bo przestępcy zawsze będą przed politykami.

Jeśli natomiast masz jakieś propozycje rozwoju aplikacji czy to PeoPay czy
@voot: no wiem, kiedyś do santandera zgłosiłem propozycję usprawnienia i nawet coś podobnego zaimplementowali.
Niestety na głupotę unijnych dziadów nierozumiejących świata IT żadne zgłoszenie nic nie da bo banki muszą tego przestrzegać.... aż dziwne tylko, że nie potrafili się przed tym uchronić bo poza kosztami zero pożytku z tego.

Co do pinu w AP to przynajmniej wiadomo kiedy i jak go użyć.. powyższe wpisy by nie powstały gdyby nie braki w