Wpis z mikrobloga

@KalashnikovMirasnikov: Jak pisalem to siorki nie moje:P Poki co ma 14 dni "kwarantanny" (pies nie siorka) bo musi jeszcze jakastam szczepionke dostac zanim bedzie mogl wyjsc.
Poza tym z tego co siorka research robila to te psy prawie nie szczekaja i malo na co sie rzucaja (to nie sa yorki). Mysle ze gryzie bo mu zeby rosna - potem przestanie :) Zlodzieja to te psy ponoc zaliza :)
Poki co ma 14 dni "kwarantanny" (pies nie siorka) bo musi jeszcze jakastam szczepionke dostac zanim bedzie mogl wyjsc.


@gorzki99: plz, powiedz siostrze, żeby sobie nie psuła psa w najważniejszym etapie jego rozwoju. Socjalizacja jest ważniejsza niż kwarantanna, a tę można przeprowadzać i podczas wyprowadzania psa poza dom.
plz, powiedz siostrze, żeby sobie nie psuła psa w najważniejszym etapie jego rozwoju. Socjalizacja jest ważniejsza niż kwarantanna, a tę można przeprowadzać i podczas wyprowadzania psa poza dom.


@matra: ej psiak nie moze wyjsc bez dostania szczepionki bo moze mu zaszkodzic cokolwiek - nawet powachanie kupy innego psa. A szczepionke moze dostac najwczesniej za 2 tygodnie bo jeszcze jest za mlody
@KalashnikovMirasnikov: jeśli pies pochodzi z dobrej hodowli to zazwyczaj już tam matka uczy go siły gryzienia. Gryzienie w zabawie wśród psów jest zupełnie normalne. Wiadomo, że pies takie same zachowania próbuje przenieść na człowieka, co niekoniecznie nam się podoba. Dlatego trzeba uczyć, że rąk nie gryziemy, rękami się nie bawimy. Ale pogryzanie innych psów w zabawie jest jak najbardziej ok, bo to naturalne psie zachowanie. Pod warunkiem, że jest to zabawa,
@belie: powiem tak - w podstawowce pies mnie dziabnal i malo braklo ze nie ruszalbym teraz dlonia - dlugi czas do psow podchodzilem jak "pies do jeza"

Czasy mlodosci (te 20kilka lat) jezdzilismy w gory i spali na kwaterach. Raz gospodarze mieli takiego wiekszego kundla. Czysty oszolom - ADHD w najczystszej postaci :P Ciezko bylo przejsc od furtki z plotu do domu zeby ten sie nie przypaletal :P Nawet "nisko na
@gorzki99: właśnie to miałam na myśli - to tylko podgryzanie, bo zęby rosną. Ale warto takie zachowanie przekierowywać na zabawki, bo jak podrośnie to będzie to trochę upierdliwe.
I to szczenięce podgryzanie nie ma nic wspólnego z agresją. :)
I to szczenięce podgryzanie nie ma nic wspólnego z agresją. :)


@belie: no chyba nie ma bo gamon "gryzie" i jednoczesnie merda ogonem :)
Chociaz z drugiej strony jak gryzie zabawki to nie wydaje takich "chrumkow" :PP (bo tego poki co nawet warczeniem nie mozna nazwac :PP)
@gorzki99 no to nie opowiadaj... Prawo możesz psu na bucie wnieść do domu i nic nie zrobisz. Psa bierzesz w torbę, albo na ręce, pokazujesz miasto, hałasy, dźwięki, możesz oswajać z czystymi zdrowymi szczepionymi psami, kłaść na trawie, tam gdzie jest czysto. Zamknij psa w domu, a potem się bujaj z jego lękami i niepewnościami. Zresztą wystarczy poczytać o socjalizacji na kwarantannie i co jest dla psa ważniejsze.
@matra: Nie jestem weterynarzem (siostra tez nie) Dostala takie zalecenia to sie do nich stosuje. Co wiecej kumpel z roboty tez ma takiego psiaka i dostal te same zalecenia (a kupowal gdzie indziej i do weta tez chodzi innego) wiec wybacz ale mysle ze cos w tym jest.
@gorzki99 tak, jest w tym sztywne założenie kwarantanny. Weterynarz to nie behawiorysta, psychika i rozwój tego psa to nie mój problem, ale że podważasz coś, o czym ani nie masz pojęcia ani nie chcesz go nabyć to... xDD
Powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Dziekuje. Ja mam tak ze nie dotykam sie czegos na czym sie nie znam a inni sie uczyli. Wiec racej zaufam w tym wypadku wetowi a nawet 2 niz randomowi z portala ze smiesznymi obrazkami. Wybacz.
@gorzki99: to że wzorzec psa mówi, że psy są nieszczekliwe, czy nie są agresywne, wcale nie oznacza, że jeżeli psa się nie wychowa, to nie będzie taki ¯\_(ツ)_/¯ psa się wychowuje, tak samo jak dzieci, lepiej już od szczeniaka uczyć, że gryzie się zabawki, a ręce - gryzie, zabierać i mówić stanowcze NIE, bo siostra xamiast przyjaciela rodziny - będzie miała szkodnika.
Jeżeli chodzi zaś o socjalizację - przecież psa można