Wpis z mikrobloga

a do tego nikt nie zna angielskiego.


@Cinoski: wciaz zna go wiecej osob niz w rosji, ukrainie czy nawet w hiszpanii czy wloszech. serio, znalezc hiszpana mowiacego po angielsku to jak znalezc bialego kruka. polacy moze nie mowia jakos biegle jak szwedzi ale mowia komunikatywnie
@asdfghjkl i tak i nie.
Mozna zyc na poziomie w pl i w uk i nie oszczedzac kasy, a mozna przez np. miesiac zaoszczędzić sobie na specjalne cele.
W uk jak sobie zaoszczedzisz przez miesiac to mozesz wydac na wakacje albo nowy tv,
W pl jak sobie zaoszczedzisz przez miesiac to mozesz wydac na splate zalegajacej raty za tv.

Ogolnie to zartuje troche, a ty jestes w bledzie bo malo sie zarabia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Chłop przyszedł po podwyżkę. Nie masz, żeby mu dać. Spoko. Nie ma Sasza i nie będzie. Ale nie. Wielki Pan Janusz musi pokazać jaki on jest król firmy. Żeby już żadyn nie przyszedł po podwyżkę. Potem pracuje taka Ania 30 lat w Januszexie i zero podwyżki, bo się boi iść spytać. Przez takich jak Ty właśnie.


@PanMuchomorek: a jeżeli mógłby zrobić podwyżkę, to jest to jakiś obowiązek? Bo pracownik chce?
Jak
@dokam: ja bardziej miałem na myśli to, że czym innym jest mieszkać gdzieś na stałe a czym innym jest mieszkać gdzieś "jedną nogą". Jak jesteś gdzieś z myślą, żeby ino zarobić i co drugi miesiąc wracasz do domu i tam wydajesz
zarobione pieniądze to na czas pobytu na obczyźnie możesz znieść spartańskie warunki byle by tanio było.
To samo robi wielu polaków za granicą to samo często Ukraińcy w Polsce robią
a jeżeli mógłby zrobić podwyżkę, to jest to jakiś obowiązek? Bo pracownik chce?

Jak (być może) w dorosłości założysz firmę to też zysk będziesz rozdawał pracownikom a nie akumulował dla siebie?


@kopszmercen: zdaje się, że chodziło mu o to, że typ napisał, że zwolnił typa z powodu tego, że zapytał o podwyżkę a nie o to, że jej nie dał.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@asdfghjkl:
Dokładnie o to mi chodziło, pomimo oczywiście bejtu opa. Idziesz po podwyżkę - szef Ci jej nie daje - i na końcu z tego powodu zwalnia. Chyba dla nikogo nie jest to normalne.

@kopszmercen: Rozumiem aspekt przedsiębiorcy. Niestety realia nie są takie zero jedynkowe. Nie dawaj w ogóle podwyżek - zobaczymy jak Twoja załoga będzie wydajna.