Wpis z mikrobloga

Mirky, mam problem z klawiaturą Steelseries M800 - klawisz CTRL przestał działać, tj. działa bardzo sporadycznie i po mocnym potrząśnięciu klawiaturą. Problem jest chyba natury sprzętowej, a nie programowej i zaczęło się od tego, że chciałem wyczyścić klawiaturę i przy odczepianiu klawisza ułamał mi się mały kawałek plastikowego zawiasu u spodu.

Wydaje mi się, że ten kawałek mógł wpaść pod switcha / diodę LED i blokuje klik (mimo że nie czuję przy nacisku żadnego oporu).

Pytanie - jak wykręcić z klawiatury switcha i go rozebrać celem wyczyszczenia? On jest przylutowany od spodu, czy można go bez tego wyciągnąć z klawiatury?

Pic rel klawisza (słabo widać).

#klawiatura #steelseries #pomocy #kiciochpyta #pcmasterrace
Pobierz Dziadekmietek - Mirky, mam problem z klawiaturą Steelseries M800 - klawisz CTRL przes...
źródło: comment_1601238459PIDfF8kRo77wpWlc3g4vJQ.jpg
  • 6
@pieskiezycie: mam od Steelseries jeszcze słuchawki, mysz i podkładkę i powiem, że szkoda strzępić ryja na te ich produkty.

Styki w słuchawkach po paru miesiącach zaczęły szwankować i trzeba poruszyć kablem, żeby dobrze grały. Brak skórzanych padów w komplecie.

Gumki po bokach się wytarły w myszce. Oprócz tego akurat całkiem spoko produkt i posłuży mi lata. Podkładka ok, ale tu filozofii nie ma wielkiej, a i tak kosztowała kilkadziesiąt złotych.

Klawiatura