Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, chciałbym dokupić sobie ram do lapka, i zanim popełnię jakieś sprzętowe sudoku to pomyślałem że zapytam was o radę. W linku specyfikacja lapka i jaki ram byście polecali? Używany warto? Na co zwrócić uwagę? Lapek to nie kombajn więc nie ma zamiaru inwestować w niego więcej niż 300 zł . Co sądzicie o tym ogłoszeniu > https://www.olx.pl/oferta/ram-16gb-samsung-so-dimm-ddr4-2400mhz-m471a2k43bb1-crc-CID99-IDGGwb1.html#f7f69eb545 ?
#hardware #sprzetkomputerowy #laptopy
źródło: comment_1601220078FwEeyT3H2kSLuC3u2bLhtD.jpg
  • 5
@krzysztofTrapczyk: Praktycznie rzadko spotykane żeby kości były uwalone. Po włożeniu możesz odpalić Memtesta (bootable USB) na co najmniej jeden przebieg żeby mieć 100% pewności. Jeżeli chcesz zrobić dokładkę to mając 1x8GB lepiej kupić drugą kość 8GB tak żeby pracowały w dual channelu (~30 do 50% więcej wydajności całej platformy zależnie od programu/gry). Plus lepiej sprawdzić na stronie producenta czy w ogóle wspiera kości 16GB w jednej kostce jak jednak byś się
Sprawdziłem wspiera, u mnie max to 16x2 obecna, kość to samsung m471a1k43cb1-crc 8gb. No to mam dylemat czy kupić jakąś 8 i pozostać na tych 16 gb czy kupić 16 i za pół roku tą obecną 8 wymienić na taką samą 16 i mieć 32. Tylko czy przy moim obecnym sprzęcie jest sens ( ͡° ͜ʖ ͡°)