Wpis z mikrobloga

Mam w korytarzu na ścianie takie coś jak na zdjęciu. Udało mi się ustalić, że jest to tynk mozaikowy.
Chcę sobię zrobić oświetlenie na zewnątrz, z czym nie miałbym problemu, bo robiłem nieraz takie rzeczy. Ale problem pojawia się, że nie wiem gdzie kupić małe opakowanie tego tynku, żeby wykończyć ścianę po wykuwaniu pod kable.

#remontujzwykopem #budujzwykopem #remont
Spofity - Mam w korytarzu na ścianie takie coś jak na zdjęciu. Udało mi się ustalić, ...

źródło: comment_1601152915pgrUSecdAWI6YPega20prF.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@Spofity: jak się nie mylę tego się nie da uzupełnić. Musisz na nowo położyć cały obszar tego tynku. Jeżeli jednak nie mam racji, niech mnie ktoś poprawi.
  • Odpowiedz
@Spofity: jeżeli jest na kleju na styropianie to probowalbym jakąś cienką tarczą odciąć i odzyskać, żeby braki były jak najmniejsze.
A idealnie nie dobierzesz, bo w zależności od partii mogą być różnice, a od słońca tez mógł lekko zmienić kolor z czasem.
  • Odpowiedz
@Spofity: nie uzupełnisz tego. Pozostaje Ci dobrać w podobnym kolorze i pociągnąć bruzdowaną ścianę jeszcze raz. No i niestety zerwanie poprzedniej warstwy. Ty masz to na całej ścianie, czy tylko do lamperii ?
  • Odpowiedz
@Spofity: nie masz innej możliwości niż ciągnięcie kabla od rozdzielnicy ? Może jest opcja pociągnąć to od jakiegoś gniazdka lub nawet od oświetlenia w korytarzu, jeżeli instalacja jest typu bezpuszkowego i masz przy włączniku oba przewody. Ja bym pokombinował, żeby nie psuć tej mozaiki. Oświetlenie nie potrzebuję jakiegoś mocnego obwodu
  • Odpowiedz
@Rafalski45: wyjdzie dokładnie tyle samo prucia niestety. I tak miałem to ściągać bo wygląda brzydko w dodatku ciemno jest przez to. Nie wiem co poprzedni właściciel miał na myśli robiąc takie coś w małym korytarzyku
  • Odpowiedz
@Spofity: tynk żywiczny jest kłopotliwy w naprawie, jeśli zrobisz bruzdy to musisz je później idealnie nożem wyciąć do ponownego wypełniania, dlatego łatwo poznać takie przeróbki w postaci dziwnych pasów w innych kolorach. Zawsze takie doklejki odstają na grubość ziarna, bo wypełniasz bruzdę do lica ściany a później tynk i powstaje efekt 3d jak wyżej napisałem na grubość ziarna.
  • Odpowiedz