Wpis z mikrobloga

Ma ktoś doświadczenie z współczesnymi monitorami dotykowymi? (elo, iiyama)
Potrzebuję dość duży ekran do systemu mikroprocesorowego, martwię się o wejście dotyku. Tak jak klasa HID jest do ogarnięcia, tak "custom clasy", drivery itd chyba mnie przerosną.
Mam jakiś stary monitor, ale właśnie używa dziwnych driverów także na nim nie poćwiczę.
#elektronika #embedded
  • 3
@HamRadioOp: szukaj czegoś jak najnowszego - jest większa szansa, że będzie się to trzymało standardu.
Najlepiej podłączyć taki ekran do Linuksa, będziesz mógł sprawdzić czy jest obsługiwany przez standardowy driver HID. Na pewno są różnice między ekranami jedno i wielodotykowymi jeśli chodzi o budowę raportów HID.

Zastanów się też na ekranami HMI jako alternatywą - wtedy obsługa dotyku i grafiki spada na elektronikę w monitorze a ty wysyłasz tylko proste polecenia
@zetisdead: Problemem jest właśnie brak posiadania takiego monitora - sprzęt, którego akurat nikt w okolicy nie ma a szkoda mi wywalać kilka tysięcy na marne.
Muszę się doedukować z HMI. Zawsze myślałem, że to zamknięte protokoły typowe dla plc a chyba muszę uniknąć - potrzebuję wprowadzić "programowanie z palca", czyli zawartość będzie mocno dynamiczna.
@HamRadioOp: ogarnij sobie normalne mikrokontrolerowe systemy hmi a nie sam display z dotykiem. Jest do tego zwykle soft na pc gdzie projektujesz ekrany i logikę a potem po jakimś serialu dostajesz i wysyłasz dane w uprzednio zaprogramowanym formacie. Minusem jest że ekran swoje kosztuje.