Wpis z mikrobloga

Pani przedszkolanka dała mi możliwość wymazania telefonów rodziców innych dzieci.

Wspomniana Pani pedagog(?) uznała że idealnym sposobem na to by udostępniać fotki dzieciaków podczas zajęć i dzielić się z rodzicami różnymi innymi ważnymi informacjami będzie "konto na gmailu". Rodzicom na zebraniu radośnie wręczyła karteczki z loginem i hasłem do konta google. Część rodziców to konto dodało do swoich urządzeń przez co każdy kto wie gdzie kliknąć ma między innymi możliwość znalezienia urządzenia, odegrania na nim dźwięku, czy możliwość wymazania urządzenia. Opcji zrobienia komuś kuku i inwigilacji jest więcej. Można podglądać historię lokalizacji urządzeń, uruchamianych aplikacji (mamy tutaj fankę vinted czy użytkownika konta w pekao24), nie próbowałem ale google zachęcało do włączenia synchronizacji kontaktów.

Ja wiem, że nie każdy musi być techniczny, ale jakąś elementarną higienę w tym zakresie zachować wypada.

#bezpieczenstwo #it #android #dzieci #google
maniac777 - Pani przedszkolanka dała mi możliwość wymazania telefonów rodziców innych...

źródło: comment_1601063038fuNyJO0ukt5PgVJ3Z8SN9x.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@maniac777: Też mnie to zawsze rozwala xD W liceum miałem takiego maila dla całej klasy, na studiach dla całego roku. Ogólnie to za parę dni nie będzie się dało dodatkowo zalogować na to konto, bo ktoś będzie źle wpisywał hasło, trzeba będzie przepisywać kod z smsa itd. XD
  • Odpowiedz
by udostępniać fotki dzieciaków podczas zajęć


@maniac777: po co? nie zbiera się nie potrzebnych informacji.

zielić się z rodzicami różnymi innymi ważnymi informacjami będzie "konto na gmailu".


@maniac777: Przecież mają numer telefonu.

Rodzicom na zebraniu radośnie wręczyła karteczki z loginem i hasłem do konta google


@maniac777: pewnie 5 znakowym
  • Odpowiedz
@Alex_mski: Ja studiowałem w erze przedgmailowej. Każdy miał konto pocztowe na serwerze uczelnianym. Średnią kończyłem w ogóle w erze modemowej. Z internetów wiem że swego czasu zapanowała moda na maile grupowe - czego nigdy nie byłem w stanie pojąć. Najwyraźniej ludzie którzy w tej modzie wyrośli i skończyli studia przenoszą nawyki stamtąd na grunt zawodowy - z opisu mojego różowego to ta Pani przedszkolanka to chyba gdzieś niedługo po studiach jest.
  • Odpowiedz
@maniac777: Ja dostałem standardowo listę maili wszystkich rodziców. Więc i tak nie mam tak źle.
No i oczywiście grupusia na fejsbuczku, jak nie to drugi standard czyli znowu maile i odpowiedzi do wszystkich.
Swoja drogą była mowa o nie udostepnianiu zdjęć dzieci więc co wymyślili? Na stronie sa tylko linki do zdjęć, a raczej do albumow w picasie.. publicznych, z możliwością zrobienia czego się chcę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@maniac777: u nas na studiach prowadzący chcieli maila grupowego, to tam pamiętam ludzie pasy do różnych kont tam zapisywali. Wtedy to oprócz torentów premium i chomika nie było nic ciekawego, ale teraz pewnie jakiś netflix czy hbo za darmo by wjechał.
  • Odpowiedz
@szenefe: widzac strone przedszkola i ta probe dziadowania z "grupowym mailem" mam przeczucie graniczace z pewnoscia ze nawet wydanie 20zl na miesiac na gsuite dla wychowawcy grupy by nie musial uzywac kont prywatnych nie przejdzie.

@Marshall1337: No wlasnie o podobnych przypadkach to ja czytalem lata temu - wtedy tez by mi nie przyszlo do glowy tworzenie "maila grupowego" i zdziwilem sie zarowno z tego powodu ze mozna wpasc na tak
  • Odpowiedz